V Malackách sa predstavila aj Junior Moto Academy

Richard Karnok

Na pretekoch veteránov v Malackách sa v nedeľu verejnosti predstavila aj juniorská motoakadémia, ktorú zastupovali jazdci tried PW50, Minimoto a MiniGP. Diváci však mali možnosť vidieť aj ostatných pretekárov a disciplíny slovenského juniorského šampionátu a na trati sa tak predstavili aj skútre.

Vďaka ochote organizátorom z Racing Clubu Záhorák tak mohli tréneri, činovníci a jazdci z Junior Moto Academy prísť priamo medzi ľudí, čo je iste tá najlepšia reklama. Pre potreby akadémie bola počas celého podujatia uzavretá jedna malackých ulíc, ktorá slúžila nielen pre prehliadku akadémie, ale zároveň si tu deti riadne zatrénovali a doslova tak spojili príjemné s užitočným. Verme, že ich prítomných rovesníkov táto akcia privedie do akadémie, veď z tvárí malých divákov sa dal vyčítať obrovský záujem a nadšenie.

A aby prítomní mohli vidieť kam absolventi Junior Moto Academy smerujú, počas poludňajšej prestávky sa exhibične na veľkú pretekársku trať vydali všetci prítomní z juniorského šampionátu, teda jazdci kategórií PW50, Minimoto, MiniGP a Scooter. O ich účasť sa postarala organizátorská agentúra šampionátu Motosport Agency.

Bol to mimoriadne vydarený sprievodný program pretekov v Malackách a nám nezostáva iné ako veriť, že privedie pre tento krásny šport aj tváre nových nádejí.

Text a foto: Richard Karnok