V Dlhej sa uskutočnili preteky JIMC, M SR mládeže a Babetta Cupu

Richard Karnok

Cez víkend 21. a 22. septembra sa na kartingovom okruhu v Dlhej uskutočnilo štvrté podujatie päťdielneho seriálu medzinárodného juniorského šampionátu JIMC a majstrovstiev Slovenska a slovenského pohára mládeže, pričom rovnako ako v máji, aj tentoraz program doplnil slovenský Babetta Cup.

Mladí pretekári súťažili v triedach PW50, Pit Bike Junior, Mini Motard, MiniGP O a MiniGP Open. Napriek nízkej účasti pretekárov sa na trati odohrávali pekné súboje, pričom nechýbali ani pády, ktoré sa však našťastie skončili bez väčších zdravotných následkov. Preteky Babetta Cupu sa vyhodnocovali na pravidelnosť, všetky ostatné na rýchlosť. Každá trieda absolvovala dvoje preteky, z ktorých sa nakoniec zrátali body a určilo poradie podujatia.

Víťazom kategórie PW50 sa v medzinárodnom hodnotení stal Maďar Dávid Bereczki, v rámci majstrovstiev Slovenska bol najúspešnejší Lucián Végh. V triede Pit Bike Junior takisto dominovali maďarskí pretekári, víťazom sa stal Ádám Lévánsky, zo Slovákov bol najúspešnejší Alex Hapl, ktorý sa o víťazstvá v jednotlivých pretekoch Slovenského pohára podelil s Lukášom Kozubíkom.

Triedu Mini Motard ovládol aj v medzinárodnom hodnotení Slovák Adam Havlín, v triede MiniGP však slovenských prenasledovateľov porazil Máté Bogdány. Prvenstvo do hodnotenia M SR si pripísal Ladislav Veverka.

V triede MiniGP Open dominoval so silnejším strojom Maďar Kevin Farkas, na druhom mieste skončil slovenský pretekár Mario Zajac. V rámci pretekov Babetta Cupu zvíťazila medzi ženami Miroslava Deckárová, z mužov bol najúspešnejší Miloš Zmajkovič.

O mladých šampiónoch sa bude rozhodovať 5. a 6. októbra v maďarskom Kakucsi, Babetta Cup svoje finále absolvuje už v sobotu 28. 9. v Holíči.

Výsledky z Dlhej: PW50, Pit Bike Junior, Mini Motard, MiniGP O, MiniGP Open, Babetta Cup (v každom súbore sú kompletné výsledky tréningov aj pretekov).

Priebežné poradie M SR a SP stiahnete tu…

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *