V ČR vyšla nová kniha o histórii pretekov

Richard Karnok

Historie silničních motocyklových závodů jižních Čech. To je názov novej knihy, ktorá  uzrela svetlo sveta pred niekoľkými dňami.

Aj napriek tomu, že sa kniha špecializuje na preteky na juhu Čiech, na Slovensku sa dodnes nájdu fanúšikovia, ktorí si pamätajú našu spoločnú, československú, históriu a radi si pripomenú krásne obdobie tohto športu na známych okruhoch. Autori Věnceslav Černý a Jan Vítovec sú zárukou toho, že kniha bude mať pre pamätníkov mimoriadnu hodnotu.

Kniha na troch stovkách stranách mapuje históriu juhočeských podujatí od roku 1937 ako Zlaté kolo v Třeboni, Tábor, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Písek, Strakonice atď. Množstvo fotografií a opisov podujatí iste poteší nejedného fanúšika. Slovenského o to viac, že v knihe nájde aj hviezdy slovenskej histórie, Srnovcov, Balážovcov…, ktorí tvorili súčasť spoločnej histórie tohto krásneho športu.

Cena knihy je 250 Kč plus poštovné. Teraz sa vám však naskytá príležitosť získať knihu za nižšie poštovné, ktoré je z ČR predsa len vyššie ako v rámci SR. Ak by ste sa totiž rozhodli objednať si knihu zo Slovenska (cena 250 Kč, alebo 10 €) ešte pred Grand Prix v Brne, môžete tak urobiť na adrese karnok@motomedia.sk, či na telefónnom čísle 0905 444 198. Objednané knihy doveziem z Brna na Slovensko a záujemcom ich potom doručím podľa osobnej dohody. Táto ponuka platí len do 22. augusta, neskôr si už budete musieť knihu objednať na dobierku priamo z ČR na adrese vcerny@mujmejl.cz.