V Brne sa stretli Dekánek s Buckmasterom

Richard Karnok 1

Stretnutie bývalých pretekárov, Slováka Pavla Dekánka a Brita Simona Buckmastera sa uskutočnilo počas víkendových pretekov svetového šampionátu superbikov na Masarykovom okruhu v Brne.

Simon Buckmaster do Brna pricestoval ako manažér tímu CIA Landlord Insurance Honda v MS Supersport a obaja pretekári mali na čo spomínať. Boli totiž zainteresovaní v pamätnom súboji na majstrovstvách Európy pollitrov v roku 1984, kedy sa v Brne jazdilo ešte na starom okruhu. Práve Dekánek s Buckmasterom sa po slabšom úvode pretekov prebojovali až do súboja o tretie miesto, v ktorom bol s nimi ešte aj Bohumil Staša. V poslednom kole sa Dekánek dostal cez svojho britského súpera a o niečo neskôr sa to podarilo aj Stašovi. Obrovská radosť domácich priaznivcov však nemala dlhé trvanie, Dekánek so Stašom spadli niekoľko stoviek metrov pred cieľom v retardéri a Buckmasterovi tak darovali preňho prvé európske pódium.

Stretnutie, ktoré pomohol zorganizovať známy moderátor Joska Kubíček a PR manažér Automotodromu Brno Petr Boháč, sa nieslo v príjemnej atmosfére, kedy obaja ex-piloti zaspomínali na časy minulé a Dekánek venoval Buckmasterovi výtlačok knihy mapujúcej práve život nášho pretekára. Na záver sa obaja dohodli, že pokiaľ sa aj v roku 2019 budú konať preteky šampionátu na Masarykovom okruhu, tak sa opäť stretnú.

Text a foto: Richard Karnok

 

Video zo spomenutých pretekov v roku 1984:

Jeden komentár k článku “V Brne sa stretli Dekánek s Buckmasterom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *