V Bratislave začala výstava Motocykel 2018

Richard Karnok

PLUS GALÉRIA – Na výstavisku Incheba Expo Bratislava začala výstava Motocykel 2018. Nás prvý deň zaujímal predovšetkým z dôvodu konania sa tlačovej konferencie Slovenskej motocyklovej federácie k nadchádzajúcej športovej sezóne a popritom sme si prezreli niekoľko cestných pretekárskych motocyklov v jednotlivých stánkoch.

Na tlačovej konferencii sa predstavilo najviac zástupcov práve z disciplíny CPM. Nadchádzajúcu sezónu M SR predstavil viceprezident SMF pre CPM Miloš Baláž, o juniorskom seriáli hovoril Peter Janega. O účasti v španielskom šampionáte triedy Moto4 vravel mladý pretekár Michal Búlik, ktorý okrem toho prezradil, že v nadchádzajúcej sezóne bude štartovať aj v seriáli Alpe Adria Championship v triede Supersport 300 s podporou tímu Maco Racing. O svojom pôsobení v seriáli Alpe Adria a zároveň MS Endurance hovoril Jaroslav Černý.

Majiteľ tímu Maco Racing, Martin Kuzma, hovoril o plánoch tímu pre MS Endurance, kde by sa okrem prvého tímu mal na pretekoch na Slovakia Ringu a možno aj v Oscherslebene predstavil aj druhý tím v zložení Tomáš Svitok, Radoslav Dulík a David Ouředníček. Kuzma prezradil aj to, že okrem podpory mladého Michala Búlika bude tím Maco Racing zabezpečovať aj pôsobenie Petra Kačabu v šampionáte Alpe Adria v triede šesťstoviek a spolupráca v tomto šampionáte bude pokračovať aj s Tomášom Svitkom v triede Superstock 1000.

Plány a kalendár pre kategóriu oldtimerov predstavil Peter Baláž. O najväčších motocyklových podujatiach na okruhu Slovakia Ring hovoril marketningový riaditeľ okruhu Ing. Peter Pecze. Pripomenul nielen májové preteky šampionátu Alpe Adria (5.-6. mája) a Ceny Slovenska (8.-8. septembra), ktorá sa uskutoční v septembri, ale predovšetkým vyzdvihol najväčšie motocyklové podujatie na našom území, svetový šampionát Endurance tento rok doplnený o preteky majstrovstiev sveta mimoriadne atraktívnej kategórie sajdkár (12. mája).

Na stánkoch jednotlivých vystavovateľov sa objavilo niekoľko cestných pretekárskych motocyklov, Yamahy tímu Maco Racing nájdete na stánku Slovakia Ringu a Yamahy, v Kawasaki dominuje majstrovský Superbike Jonathana Reu. Yamaha vsadila na motocykel najväčšej ikony súčasného motocyklového športu, Valentina Rossiho. Na stánku SMF nájdete motocykel kategórie Moto3 Romana Kučeru. Mimoriadne sympatický je samostatný stánok pretekárskeho tímu Lotte Europe Racing, hneď s niekoľkými motocyklami. Miroslava Slobodu a jeho motocykel Yamaha R6 nájdete na stánku internetového portálu Motoride.sk. Nezabudnite sa však zastaviť aj v stánku SV Moto, kde sa na vás teší s helmami AGV teší Vladimír Ruža. 

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *