V Barcelone zahynul Luis Salom…

Richard Karnok 1

Po incidente v priebehu dnešného voľného tréningu Majstrovstiev sveta cestných motocyklov triedy Moto2 na okruhu Circuit de Catalunya zahynul 24-ročný španielsky pretekár Luis Salom…

Už na mieste incidentu sa záchranári snažili pomôcť mladému pretekárovi. Vzhľadom k závažnosti jeho stavu, bolo rozhodnuté previezť ho do neďalekej nemocnice General de Catalunya. Po príjazde, sa podrobil sa operácii, no aj napriek maximálnemu úsiliu lekárov o 16:55 hod podľahol svojim ťažkým zraneniam.

Luis Salom debutoval na majstrovstvách sveta v Jereze v roku 2009 v kategórii 125 ccm. Skončil na stupňoch víťazov v 25 pretekoch, vrátane deviatich víťazstiev v triede Moto3. Vo svetovom šampionáte skončil v roku 2012 ako vicemajster sveta a o rok neskôr bol celkovo tretí po tom, čo až do finále vo Valencii bojoval s Maverickom Vinalesom a Alexom Rinsom. Rovnako bol trikrát na stupňoch víťazov v 41 vystúpeniach v majstrovstvách sveta triedy Moto2, vrátane druhého miesta na úvodnom podujatí roku 2016 na okruhu Losail v Katare.

Česť jeho pamiatke!

Vyjadrujeme úprimnú sústrasť pozostalým a priateľom Luisa Saloma…

Text a foto: motogp.com a Robert Sobčák

Jeden komentár k článku “V Barcelone zahynul Luis Salom…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *