Už v sobotu do Holíča. Na motorky aj na pivo!

Richard Karnok

AKTUALIZOVANÉ – Už v sobotu 28. septembra sa v Holíči uskutoční 11. ročník Zámockého okruhu, ktorý bude aj tento rok súčasťou Európskeho pohára  a Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v jazde pravidelnosti historických motocyklov. Organizátori na mieste očakávajú okolo 150 motocyklov a sajdkár.

Okrem toho sa na mieste predstavia aj pretekári Ducati Slovakia Cupu, Pionier Cupu a Babetta Cupu. Chýbať však nebudú ani ďalšie skvosty motocyklovej minulosti, ktoré osedlajú osobnosti motocyklového športu v rámci Lap of Honour. Po skončení pretekov sa už tradične začínajú Pivné slávnosti, ktoré v tomto meste čaká už 12. ročník. 

Preteky sú zároveň posledným podujatím tohtoročného seriálu MM SR Vintage a takisto Európskeho pohára, takže na mieste sa bude rozhodovať o šampiónoch. Priebežný stav seriálu MM SR nájdete tu…
Priebežný stav seriálu EP nájdete tu…

Časový harmonogram podujatia stiahnete kliknutím sem…

Predbežnú štartovú listinu stiahnete tu…

Mapku trate stiahnete tu…

Organizátorom pretekov v Holíči je Classic Club Hlohovec pod vedením motocyklovej legendy, 10-násobného majstra Československa Petra Baláža. 

Vzácni hostia

Vlani sme v Holíči videli motocyklovú hviezdu minulosti, 15-násobného svetového šampióna Giacoma Agostiniho, tento rok prejavili záujem o účasť na podujatí v Holíči ďalšie bývalé hviezdy minulosti majstrovstiev sveta, ktoré však nakoniec cestujú na stretnutie motocyklových legiend, ktoré sa v tom čase uskutoční v Grécku. Aj tak sa však motocykloví fanúšikovia v Holíči majú na čo tešiť! Na Zámockom okruhu sa bude totiž preháňať MotoGP špeciál Ducati Desmosedici z roku 2006, s ktorým vo finálových pretekoch vo Valencii zvíťazil Troy Bayliss.

Na motocykli bude jazdiť taliansky pretekár Alfio Crespi. Ten svoju športovú kariéru v motocyklovom športe začal v roku 1978. Až do roku 1990 bol účastníkom pretekov v jazde do vrchu s motocyklom Kreidler 50, Aermacchi 250, Ducati 350 a Suzuki 500 Gamma. Získal trofej Laverda 500 Formula. Od roku 1992 jazdil preteky Endurance Classic na motocykloch Kawasaki Haris 100 a Triumph 750 Daytona. V roku 2003 sa stal šampiónom Talianska na sajdkárach v jazde do vrchu na stroji Suzuki 750. Trikrát sa zúčastnil prestížnych pretekov na prírodnom okruhu TT Isle of Man. V roku 2005 na motocykli Ducati, v roku 2014 na motocykli Bimota 1000 a naposledy v roku 2016 na Honde RC 45 RUF 750. Je aktívnym členom komisie vintage Talianskej motocyklovej federácie FMI.

Okrem Crespiho bude v Holíči jazdiť aj u nás dobre známy Giuseppe Sandroni. Milovník a zberateľ cestných pretekárskych motocyklov. V množstve zberateľských kúskov sa nachádzajú  motocykle Benelli, s ktorými v roku 1969 vyhrali GP Pasolini a Carruters, z novších modelov sú najzaujímavejšie motocykle Ducati, na ktorých jazdili Moto GP Loris Capirossi a Troy Bayliss. Vo svojom motocyklovom tíme vychoval niekoľko nádejných pretekárov, medzi nimi i jedného z najlepších pilotov MotoGP Valentina Rossiho (obidvaja pochádzajú a žijú v Tavullii), ktorý sa stal v roku 1994 majstrom Talianska  v kategórii 125 ccm na motocykli Sandroni 125. Do Holíča Sandroni privezie svoj motocykel Benelli.

Ďalšou osobnosťou na Zámockom okruhu v Holíči bude André Mazzoni „Dedé“, prezident komisie Moto skúter  vintage motocyklovej federácie RCM Francúzsko. Aktívny účastník motocyklových podujatí  Vintage a organizátor  podujatia GP Motos historique de Monaco. Mazzoni je aj zberateľ  historických cestných motocyklov a skútrov.

Organizátorom podujatia v Holíči je tradične Classic Club Hlohovec na čele s motocyklovou legendou, 10-násobným majstrom Československa Petrom Balážom. 

Text: Richard Karnok
Zdroj: Classic Club Hlohovec


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *