Uvidíme na Slovakia Ringu preteky sajdkár?

Richard Karnok 1

Pretekársky seriál „Internationale Sidecar Trophy“ by sa mal tento rok 5. mája predstaviť na našom Slovakia Ringu.

Seriál, ktorý vstupuje do svojej štvrtej sezóny, obsahuje sedem podujatí, okrem Slovakia Ringu sa po prvý raz pôjde aj na maďarskom Pannonnia Ringu. Z kalendára pre tento rok vypadol český Most, inak sa jazdí na okruhoch v Nemecku a Rakúsku.

Pretekov tohto seriálu sa zvyčajne zúčastňuje bohaté jazdecké pole, a tak by sme mohli byť svedklami skutočne strhujúcich súbojov tejto v minulosti mimoriadne populárnej disciplíny, ktorá zo svetového šampionátu cestných motocyklov v priebehu 90. rokov minulého storočia ako manažérmi nechcené dieťa postupne vypadávala. Mnohí fanúšikovia motocyklového športu dodnes na sajdky s nostalgiou spomínajú a preteky na Slovakia Ringu by pre nich teda mohli byť mimoriadne zaujímavé, pričom určite by si našli obľubu aj medzi mladými, ktorí si ich z našich okruhov už nepamätajú. Preto ak sa podujatie naozaj uskutoční, nenechajte si ho určite ujsť!

Na Slovakia Ringu sa sajdky predstavia v rámci agentúrneho podujatia organizovaného Bike Promotion. Viac o seriáli Internationale Sidecar Trophy sa dozviete na stránke organizátorov www.sidecar-trophy.de.

Jeden komentár k článku “Uvidíme na Slovakia Ringu preteky sajdkár?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *