Úspešná premiéra Daniela Kudelása v Slovakia Cupe Pitbike

Richard Karnok
Po piatkových voľných jazdách na okruhu v Dlhej na suchu nás privítalo sobotné ráno dažďom. Mal som z toho mierne obavy, keďže som ešte na vode nejazdil. Ale šťastie praje pripraveným a vďaka pneumatikám na vodu od Dalfos Racing a ich obutiu od ZD motorsport som bol na to nachystaný a podarilo sa mi vyjazdiť druhé miesto za Adamom Havlinom.
 
Preteky 1. sa jazdili za sústavného dažďa, čo som zistil, že mi veľmi sedí a neskutočne som si to užíval, čoho výsledkom bolo 1. miesto v mojej kategórii pred svojim pitbike mentorom Majom Michalovičom.
Preteky 2. sa niesli v duchu rozhodovania či ostať na mokro či ísť na sucho, trať pomaly osychala, ale stále to vyzeralo na dážď, a tak som riskol a nechal mokré obutie. Žiaľ pršať začalo až 15 minút po našich pretekoch, počas ktorých bola trať viac menej suchá. Aby toho nebolo malo, fatálne som pokazil štart a prišiel hneď o 4 pozície, následne som ťahal čo to dalo, ale v súboji s Arkadiuszom Kawulokom som dostal higsider a poškodil si motorku, takže cieľ druhých pretekov som nevidel.
 
Výsledok – je to moje prvé majstrovské podujatie, na ktorom som sa zúčastnil, veľa som sa naučil, urobil som zopár detských chýb a zlé rozhodnutie, ale o to viac sa teším na dalšie preteky, ktoré ma čakajú 27. a 28. 5. na Slovakia Ringu.
Za pomoc a podporu ďakujem svojim partnerom a sponzorom, bez ktorých by to nešlo a môjmu tímovú kolegovi Petrovi Kormoczimu.
………………………………….
Jan Jankin Seko
Majo Racing
 
Daniel Kudelás
Foto: Jaroslav Hanus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *