Tropický a rekordný Fun Cup

Richard Karnok 5

Druhé tohtoročné podujatie Fun Cup pripravila agentúra Slovakia Racing na pondelok 17. jún a  termín sa vďaka mimoriadne teplému počasiu ukázal ako výborná voľba. Určite aspoň pre rekordný počet 220 motorkárov z piatich krajín, ktorí si nenechali ujsť množstvo celodenného jazdenia a pretekov len za cenu 80 €.

Aj tentoraz Fun Cup privítal nielen začínajúcich či pokročilých jazdcov, ale aj profesionálnych pretekárov a všetci boli už tradične zadelení do výkonnostných skupín podľa zajazdených časov. Pre obrovské množstvo záujemcov o jazdenie vyšli organizátori motorkárom v ústrety ich rozdelením tentoraz až do piatich skupín, čím umožnili štartovať v pretekoch všetkým zúčastneným. Navyše si jazdci pochvaľovali vyrovnanosť časov v jednotlivých skupinách, keď sa nemuseli obávať stretu s menej skúsenými motorkármi a mohli jazdiť naplno.

Na trati sa pohybovali motocykle rôznych špecifikácií, od superbikov až po veľké cestovné „koráby“, či klasické 125-ky. Bolo veľkým zážitkom sledovať, ako sa jazdci na obrích strojoch často dokážu vyrovnať súperom s rýchlejšími „cesťákmi“.
Na mieste nechýbali ani niekoľkí naši poprední pretekári, Lukáš Jasenský, Radoslav Dulík a ďalší poňali podujatie ako prípravu na nadchádzajúce preteky seriálu International Motocycle Race Championship, ktorého organizátorom je rovnako agentúra Slovakia Racing a jeho ďalší diel sa uskutoční už počas nadchádzajúceho víkendu v Brne. Na mieste však nechýbali ani bývalý majster SR Peter Duchyňa, či alpsko-jadranský ex-šampión Kamil Prager z Českej republiky. Všetci títo jazdci sa ale rozhodli v pretekoch štartovať mimo poradia a prenechať ceny amatérom.

Organizátori však nakoniec za prvé miesto predsa len ocenili jedného z profesionálov. Hoci Rado Dulík pôvodne nechcel na pódium pre pohár, predsa sa len nechal presvedčiť. Kolegovia ho totiž po jeho nepríjemnom zranení z prvého podujatia IMRC konečne radi opäť videli medzi sebou a organizátori ho ocenením radi motivovali k rýchlemu návratu medzi našu špičku.

Deň plný jazdenia končil až pred 20. hodinou a vďaka partnerom organizátorov si motorkári aj tentoraz mohli užiť nadštandardnú starostlivosť, čo v tropickom počasí ocenil každý jazdec vracajúci sa vyprahnutý z pretekárskej trate. Podľa slov samotných motorkárov sa mnohí z nich už teraz tešia na tretí Fun Cup, ktorý sa na Slovakia Ringu uskutoční presne o mesiac neskôr, teda 17. júla.

5 komentárov k článku “Tropický a rekordný Fun Cup

  1. Já jsem byla s ježděním nadmíru spokojená zvlášt s přidáním ještě jedné skupiny,bylo to takové volnější a na to,že jsem tam byla poprvé v životě jezdit a vlastně po Brně teprve podruhé na okruhu jsem si Slovač fakt zamilovala a příště jedu zase.

    1. Nebola tu cenzúra, bol tu príspevok bez udania funkčného emailu a také ja v diskusii nikdy nebudem nechávať. Verím, že ak má slušný človek na niečo nejaký názor, tak mu nerobí problém predstaviť sa svojím menom. To je všetko, neurobil som to tak prvýkrát a urobím to tak vždy.

      1. Risko mas velku pravdu niektori asi nieco nemozu prehltnut ale poznas to mi sme velmi spokojny ako to funguje stale k lepsiemu nech sa SLOVAKIA RACINGU ESTE VIAC DARI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *