Tragédia na Podjavorinskom okruhu

Richard Karnok 2

Po tragédii v exhibičnej jazde automobilov, ktorá sa konala v rámci XII. ročníka Podjavorinského okruhu v Novom Meste nad Váhom, bolo podujatie predčasne ukončené a nebude pokračovať ani v nedeľu.

Po skončení tréningov motocyklov sa uskutočnila práve exhibičná jazda automobilov, pri ktorej jedno z vozidiel dostalo na mokrej vozovke šmyk a vodič vrazil priamo do autobusovej zastávky, kde v tom čase napriek tomu, že miesto bolo označené ako zakázaný priestor, sedeli diváci. Na mieste žiaľ prišli o život tehotná 37-ročná žena a jej nenarodené dieťa, 10-ročný chlapec z Hriňovej podľahol zraneniam v nemocnici. Ďalších päť divákov bolo s ťažkými či ľahšími zraneniami prevezených do nemocnice.

Redakcia serveru Moto-cup.sk vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým!

2 komentárov k článku “Tragédia na Podjavorinskom okruhu

  1. Sam som bol svedkom nedisciplinovanosti okoloiducich prave pocas tejto jazdy v inej casti drahy. Dvaja ludia prebehli cez trat krizom, ten prvy sa este hadal s tratovym komisarom, ktory ho upozornoval, citujem, co som pocul: „A to mam dokedy cakat ?“ Po cca piatich minutach sa stala tato nehoda…

  2. Takisto vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a dúfam,že ostatní sa z toho dostanú bez vážnych následkov.Ale ruku na srdce-to,že boli v zakázanom priestore je ich chyba,ale pustiť stroje na slickoch,keď je vyvesená žlto červená vlajka,to je na pováženie.A celkovo som nikdy nemal s tých áut dobrý pocit na tak úzkej trati.Ale čo sa stalo,už neodčiníš.Raz to muselo skončiť,akurát nie takto.Je mi ľúto Petra Baláža,ktorý pri skvelých organizáciách urobil maximum,čo mohol.Toto si nezaslúžil a určite ho to poznačí.Je to škoda a je mi to veľmi ľúto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *