Tomáš Svitok sa predstavil domácemu publiku v Piešťanoch

Richard Karnok 1

Slovenský motocyklový pretekár Tomáš Svitok, jazdec Maco Racing Teamu, sa cez víkend zúčastnil medzinárodných pretekov Veľká cena Piešťany, ktorá sa uskutočnila na letisku v tomto kúpeľnom meste.

Preteky v Piešťanoch boli súčasťou majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch a organizátori si navyše pripomínali 60. výročie prvého ročníka kedysi najvýznamnejšieho slovenského motocyklového podujatia Cena Slovenska. Pre Tomáša bola účasť o to zaujímavejšia, že sa venuje len podujatiam na špeciálnych automotodrómoch a preteky na tzv. prírodných okruhoch nejazdí. Napriek tomu si na tieto podmienky rýchlo zvykol a v oboch pretekoch patril medzi najlepších, keď sa umiestnil na 4. a 3. priečke. Rovnako pre divákov to bola jedna z mála príležitostí vidieť Tomáša na domácej pôde, keďže väčšinu pretekov odjazdí v zahraničí.

Tomáš Svitok:
„Som veľmi rád, že som sa mohol ukázať pred slovenským publikom a práve na Veľkej cene Piešťan, ktorá bola zároveň oslavou 60 rokov od prvých pretekov Ceny Slovenska. Brali sme to trošku voľnejšie, keďže nám nešlo o žiadne body do šampionátu, nastavenie motocykla a dokonca aj predná pneumatika bola tá, s ktorou som jazdil aj pred týždňom na pretekoch šampionátu Alpe Adria na Pannonia-Ringu.
Moje veľké poďakovanie patrí organizátorom, ktorí to dali na jednotku. Ja osobne nemám skúsenosti s pretekmi na prírodných okruhoch, takže mi umelé retardéry z vysokých obrubníkov robili trošku problém, takže som sa ich snažil ísť vždy na istotu. V sobotu som bol v cieli štvrtý, ale v nedeľu v dlhších pretekoch na dvanásť kôl som bol tretí, čo ma veľmi potešilo.
Ďakujem všetkým, čo nám prišli fandiť a podporiť nás, rodine, ktorá bola so mnou, mechanikovi Jožkovi Fazikovi, Macovi Kuzmovi za motorku, partnerom a kamarátom.“

Tlačová správa Tomáša Svitka
Foto: Karel Šoukal a Richard Karnok

Jeden komentár k článku “Tomáš Svitok sa predstavil domácemu publiku v Piešťanoch

  1. Tomášovi aj Edovi gratulujem, podali super výkon.
    Riško, mňa len mrzí, teda skôr riadne štve, že som tam nemohol byť…dúfam, že na rok to vyjde.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *