Tím VM Racing neuvidíme na štarte ani v roku 2013

Richard Karnok 3

Presne pred rokom sme zverejnili informáciu o tom, že tím VM Racing s pretekármi Františkom Vetrákom a Henrichom Megelom prerušuje z finančných dôvodov pretekárske aktivity. Po roku sme teda boli zvedaví, či sa niečo zmenilo k lepšiemu a s dvojicou rýchlych jazdcov sa opäť uvidíme na pretekárskej trati.

Určitou nádejou bolo, že sa na poslednom podujatí na Slovakia Ringu v rámci šampionátu UEM Alpe Adria predstavil Heňo Megela s Yamahou R6 v triede Superstock 600. „Bol to ojedinelý štart, už sme to nevedeli bez pretekov vydržať,“ vraví Heňov otec Milan Megela a dodáva: „Žiaľ, situácia je taká, že ani tento rok nebudeme jazdiť… Dostali sme sa už do krajnosti a aj Yamaha R6, na ktorej Heňo štartoval je momentálne na predaj (inzerát nájdete tu…). V súčasnosti totiž rozbiehame nový biznis, a tak všetky prostriedky smerujú tam.“

Na preteky však u Megelovcov určite nezanevrú: „To sa nedá, ak si raz v tom, tak sa z toho nedokážeš len tak ľahko vykrútiť. Takže snáď príde doba, kedy sa rozbehneme v práci a budú nejaké financie aj na to, aby sme sa mohli znova vydať na pretekárske okruhy.“ Jazcov otec samozrejme vie, že prestávka v jazdení nerobí dobrotu: „Isteže, bolo to cítiť aj na Slovakia Ringu, ak z toho na nejaký čas vypadneš, tak sa do toho musíš opäť dostávať. Takže ak by sme sa aj tento rok nejakých pretekov zúčastnili, tak zasa len jednotlivo a nie v celom seriáli a to akurát tak asi len s požičanou motorkou. Ako som si všimol, tak Čermo chystá požičovňu pretekárskych motoriek… Uvidíme…,“ dodáva na záver.

V rovnakom duchu nám odpovedá aj druhý pretekár tímu František Vetrák: „Je mi to ľúto, ale nedá sa, financie to nedovoľujú. Určite by som rád štartoval a som presvedčený, že sa vrátim, aj som si už vyhliadol nový motocykel, ale teraz to nie je možné,“ priznáva situáciu podobnú mnohým našim pretekárom. „Ak by sa však naskytla príležitosť, že by mi niekto požičal pripravenú motorku, tak určite to využijem,“ smeje sa „Frenky“.

3 komentárov k článku “Tím VM Racing neuvidíme na štarte ani v roku 2013

  1. JE NAOZAJ NA SKODU,ZE TAKYTO SPORT NEMA NA SK ZIADNU PODPORU,PRETOZE BY SA LUDIA DOZVEDELI,ZE MOTORKY NIE SU ZABIJAKMI A MOTORKARI NIE SU DARCAMI ORGANOV,AKO ICH NAZYVAJU.JA SOM SA SAMA PRESVEDCILA,ZE JE TO NADHERNY SPORT A PRAJEM TO KAZDEMU,NECH TENTO SPORT SPOZNA AJ Z TEJ LEPSEJ STRANKY,,,,TAK SPONZORI,SEM SA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *