Svitok vo Francúzsku tesne za bodmi

d0c

Francúzsky okruh Magny Cours bol dejiskom predposledného podujatia Majstrovstiev sveta Superbikov a pridružených tried. V kategórii FIM Cup Superstock 1000 nechýbal ani jediný slovenský zástupca Tomáš Svitok, pretekár tímu SK Energy.

Po 19. mieste z talianskej Imoly sa 21-ročný jazdec túžil vrátiť na bodované pozície a sobotňajšia kvalifikácia mu k tomu dávala oprávnené nádeje. Dvadsiate miesto na štarte a len dvojsekundová strata na víťaza kvalifikácie dávala tušiť, že pôjde o mimoriadne vyrovnané preteky. Po vydarenom štarte sa Tomáš postupne prebojoval až na 14. miesto, ale po pretekoch plných zvratov mu v cieli nakoniec s minimálnou stratou patrilo prvé nebodované, teda 16. miesto.

Tomáš Svitok:
„Celý uplynulý víkend hodnotím ako veľmi vydarený, len v piatok sme mali veľa práce s nastavením motocykla. Sobota už prebiehala veľmi dobre a v druhej kvalifikácii sa mi podarilo zajazdiť čas, ktorý bol len dve sekundy za časom najrýchlejšieho pretekára. Naša trieda je v súčastnosti mimoriadne vyrovnaná a o to viac dramatickejšia. Štart mi vyšiel, postupne som sa dostal až na bodované miesta a bol z toho pekný súboj. V poslednom kole som bol šestnásty, skúsil som ešte na svojich súperov zaútočiť, ale bol som príliš dlhý na brzdy a stratil som. Boli to pekné preteky a aj keď z toho neboli body, tak ma teší, že za tých štrnásť kôl som na víťaza veľa nestratil. Pred poslednými pretekmi sezóny, ktoré sa pôjdu o dva týždne v portugalskom Portimau, som veľmi optimistický, pretože vidím, že naša nastúpená cesta je správna.“