Svitok: Bola to moja najhoršia sezóna

Richard Karnok 1

Pred sezónou mal vo svetovom pohári v triede Superstock 1000 ambície pravidelne bodovať a k tomu z času na čas pridať nejaké top ten umiestnenie. Sezóna začala výborne, deviatym miestom v Imole, ale prišli poruchy, pády, a tak nakoniec nebolo všetko ako si Tomáš Svitok prial.

Tomáš, ako ty osobne hodnotíš uplynulú sezónu?
No ak mám byť úprimný, bola to moja najhoršia sezóna v mojej kariére, toľko smoly, čo sa mi podarilo vyžrať, to sa mi za tie roky ešte nestalo… Dva roky predtým po sebe som mal všetkých dvadsať pretekov svetového pohára dokončených, no tento rok viac nedojazdených ako dojazdených, striedali sa technické problémy so smolou.

Ktorý bol najťažší moment sezóny?
Pre mňa jednoznačne Portimao, v piatok mi doma umrel starký, naši odleteli hneď v piatok domov a ja som tam na to ostal v podstate sám… Bolo to tažké, chcel som dokonca aby to boli preteky práve preňho, ale v piatej zákrute ma zostrelil Chmielewski a bol koniec… a k tomu ešte bolo aj zašívané stehno.

Sú aj nejaké pozitíva, ktoré si odnášaš zo sezóny?
Myslím, že vždy sa treba učiť práve na tých chybách, takže pozitívum je, že viem čomu sa budúci rok vyhnúť. Či po technickej, tak aj mentálnej stránke. A musím veriť a dať do toho všetko, aby to bolo tak ako má byť.

Veľa sa vraví o tom, že by sa v krátkej budúcnosti Superbiky by mali dostať nové technické pravidlá a vlastne by to boli stocky. Vieš si predstaviť čo by to znamenalo pre teba?
Pre budúci rok v triede stock je vlastne jediná zmena a to že budeme mať zadné svetlo pri zlom počasí, tak ako je to v MotoGP. Inak momentálne trieda stock zostáva nezmenenou a ak príde zmena, tak až na rok 2014. A to je pre mňa zatiaľ vzdialená budúcnosť. Takže uvidíme počas roka ako Dorna zasiahne dofungovania MS Superbike.

Aké sú teda tvoje plány pre rok 2013?
Ťažká otázka. Zatiaľ plánujeme ostať presne v tom čo sme boli tento rok, veľa sa rozhodne po výstave v Bologni… Ale prišla aj jedna zaujímavá možnosť isť ešte vyššie. Samozrejme zatiaľ finančne nereálna.

Aj napriek nevydarenej sezóne máš iste komu za čo poďakovať…
Jednoznačne mojim rodičom, ktorí mi stále veria a hlavne Ľubovi Gréčovi, bez ktorého by som už druhý rok bol vlastne zrejme doma. Bez neho by tento celý projekt nemohol fungovať. A samozrejme aj mojej priateľke, ktorá ma stále podporuje, i keď sa v súčasnosti väčšinou musí venovať vysokej skole. Ďalšia špeciálna vďaka patrí sponzorom MotoLG, Ducati Slovakia, Elesko, DAK Kiaba, Papachicken, Styx, Motomaxx, Ikkolor, Homola, PSI p. Hubík, Mavi Jeans, TA3, Motomagazín, Mefosport MOTUL. Rasto HLODAK HS Moto Racing, PS Design… A samozrejme tebe, lebo bez teba by asi o mne nikto ani nevedel 🙂

Viem, že sa motocykle stali zároveň aj tvojím zamestnaním…
Od augusta každá motorka, ktorá vyjde zo servisu Ducati v Banskej Štiavnici, tak je to z mojich rúk, všetky servisné práce tam robím práve ja. Takže všetko sa ako vždy moce len okolo motoriek 🙂

Jeden komentár k článku “Svitok: Bola to moja najhoršia sezóna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *