Súťaž! Poznáme meno výhercu fotoknihy MotoGP 2019

Richard Karnok

Počas uplynulých piatich dní ste mali na našom portáli možnosť súťažiť o krásnu fotoknihu Marka Paulíčka MotoGP 2019.

Keďže portál RoadRacing.sk sa venuje predovšetkým domácim pretekárskym podnikom a kniha je o MotoGP, otázka bola kombinovaná a pre znalcov motocyklového športu jednoduchá. Z takmer 160 odpovedí bolo 99 správnych.

Ktorý slovenský pretekár získal v histórii klasických MS motocyklov (Grand Prix) body ako doteraz posledný?

1. František Srna
2. Peter Baláž
3. Pavol Dekánek

Peter Baláž si v Brne v roku 1979 ide po posledné slovenské body doterajšej histórie MS cestných motocyklov

Správna odpoveď je Peter Baláž, ktorý v roku 1979 vybojoval na starom okruhu v Brne ôsme miesto v pretekoch triedy 125 ccm (na snímke) a odvtedy, teda celé štyri desaťročia slovenský pretekár na body nedosiahol… Na pretekoch MS neskôr štartovali Pavol Dekánek, Miroslav Kacko, Vladimír Častka, Martin Psotný a Jakub Jantulík, ale ani jednému z nich sa na body presadiť nepodarilo. Zaujímavosťou je, že Balážov bodový zápis bol zároveň posledným pre československého pretekára a pre už samostatnú Českú republiku vybojoval najbližšie body o takmer 17 rokov neskôr Jaroslav Huleš 14. miestom v Malajzii (1996).

Body zo svetového šampionátu si zo slovenských pretekárov vyjazdil aj v možnostiach odpovede spomenutý František Srna (10. miesto v roku 1971 v Brne na 250-ke a dve siedme miesta v roku 1972 v Juhoslávii a Brne na 350-ke). Baláž okrem spomenutého ôsmeho miesta vybojoval bod aj v roku 1975 v Juhoslávii (10. miesto v triede 350 ccm).

Zo správne odpovedajúcich čitateľov sme vyžrebovali majiteľa spomenutej fotoknihy a stáva sa ním:

Stanislav Jantulík, Kysucké Nové Mesto

Výhercovi gratulujeme, v krátkom čase ho budeme kontaktovať.

Ďakujeme všetkým súťažiacim čitateľom za účasť v súťaži. Pokiaľ máte záujem o fotoknihu MotoGP 2019 aj napriek tomu, že ste ju nevyhrali, môžete ju mať, stačí si ju objednať cez formulár, ktorý nájdete v článku po kliknutí sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *