Sústredenie Junior Moto Academy

Richard Karnok

V Šenkviciach sa v sobotu 19. januára uskutočnilo sústredenie „starších žiakov“ juniorskej motoakadémie a ich rodičov s organizátormi a trénermi, aby sa dozvedeli o plánoch pre nadchádzajúcu sezónu a zároveň absolvovali kondičný tréning. Ten bol zároveň previerkou toho, ako na tom jednotliví mladí budúci pretekári sú po fyzickej stránke.
  

  
Doobedie strávili účastníci vo veľmi príjemnom prostredí reštaurácie Bini. Práve tu sa hovorilo konkrétne o cieľoch nielen organizátorov, ktoré predniesli páni Ladislav Šnegoň, Ľuboš Nemčovič a Peter Janega, ale o plánoch svojich detí rozprávali aj rodičia.

Aj tento rok budú deti jazdiť na motocykloch kategórií Mini Moto, MiniGP a scooter. Rodičia budú mať možnosť pre svoje deti jednotlivé stroje požičať či dokonca odkúpiť, pričom tento rok už vlaňajší účastníci akadémie smerujú priamo do Majstrovstiev Slovenska, kde budú jazdiť práve v tíme Junior Moto Academy. Tie by mali pozostávať zo šiestich pretekov, keď po dvoch podujatiach sa bude konať na Slovensku, v Českej republike a v Maďarsku.

Na stretnutí sa spomínala aj celková vízia výchovy mladých pretekárov, ale vravelo sa aj o možnostiach pravidelných spoločných tréningov napríklad formou jednodňových tréningových kempov. Na rad prišlo aj financovanie, pričom jednou z možností sú dve percentá z daní.
Hovorilo sa aj o veľkej dôležitosti fyzickej prípravy mladých jazdcov, keďže ovládanie tela je dôležité nielen pri samotnej jazde na motocykli, ale aj pri pádoch či ďalších kritických situáciách.

Po spoločnom obede sa účastníci presunuli do susedného Pezinka, kde na nich čakala pripravená posilňovňa. Tu sa mladí jazdci pod vedením Petra Rimana a Dušana Predanóciho zoznámili s tým, čo obnáša fyzická príprava. Pre trénerov akadémie to bola zároveň možnosť dozvedieť sa ako na tom jednotliví jazdci sú. Tí dostali riadne „do tela“ a určite sa už veľmi tešili na spoločnú večeru, ktorá sa konala opäť v Šenkviciach.

Bolo veľkým zážitkom sledovať nadšenie mladých pretekárov, ktorí za tých pár hodín previedli veľké zlepšenie sa a ich chuť prekonávať samých seba. To očividne napĺňalo radosťou nielen prítomných rodičov, ale aj trénerov, pre ktorých bolo odmenou to, že ich snaha a práca má zmysel. Všetkým, ktorí sa sústredenia zúčastnili patrí obrovská vďaka!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *