Štvorhodinovka uzavrela pretekársku sezónu na Slovakia Ringu

Richard Karnok 3

Vytrvalostnými štvorhodinovými pretekmi skončila tohtoročná pretekárska sezóna na okruhu Slovakia Ring. V článku nájdete aj výsledky a fotogalériu, v ďalšom článku zverejníme galériu z vyhodnotenia seriálu Moto Cup

Teploty tesne nad hranicou desať stupňov Celzia a zamračené počasie sprevádzali preteky, ktorých víťazom sa stal maďarský tím IN MEMORIAM SIMONCELLI, za ktorý štartoval aj David Juhász, nám známy aj ako súper Michala Puškára o alpsko-jadranské víťazstvo v roku 2005. Na druhom mieste dnes skončil slovenský tím DUCHODCI A LAKI v  zložení Milan Murgaš, Miro Sloboda a Roman Kudlík, ktorý na Maďarov stratil dve kolá. Tretie miesto získal so stratou ďalšieho kola maďarský tím G-OLDBOYS.

O víťazstvo spočiatku bojoval aj náš Old Stars Team Slovakia, ktorý nakoniec cieľ nevidel. Highsider a nasledujúcu cestu do nemocnice absolvoval Martin Čermák. „Spadnem vo vysokej rýchlosti a nič sa mi nestane. Tu to bolo v päťdesiatke a dobitý som hrozne,“ zdôveril sa Čermo po príchode z nemocnice. „Mám narazené pravé zápästie, ľavé zápästie som mal vyskočené, hrozila operácia, ale našťastie sa im ho podarilo dať na miesto. Vyskočenú mám však aj ľavú kľúčnu kosť a v stredu mi to budú operovať,“ dodáva pretekár, ktorý si večer tým pádom nemohol prísť na slávnostné vyhodnotenie Moto Cupu prevziať prvú cenu za celkové víťazstvo v triede licenčných pretekárov nad 600 ccm.

Na piatom mieste skončil v pretekoch Team snov, kde sa okrem víťaza tohtoročného Moto Cupu v triede licenčných pretekárov do 600 Martina Klimitsa a Martina Kuzmu predstavil aj športový riaditeľ Slovakia Ringu Ladislav Šnegoň.

Z 21 štartujúcich tímov došlo do cieľa štrnásť. Na trati sme videli aj nášho pretekára Jakuba Jantulíka, ktorý skúša motocykel s obsahom 600 ccm, na ktorý by mohli smerovať jeho kroky v budúcej sezóne.

Výsledky pretekov stiahnete kliknutím sem…

3 komentárov k článku “Štvorhodinovka uzavrela pretekársku sezónu na Slovakia Ringu

1. Veru, perfektne fotky, takto ma este viac mrzi, ze na to vsetko som sa pozeral len z tribuny…