Stretnutie automobilových majstrov aj s účasťou motorkárov

Richard Karnok

Dňa 19.11.2011 sa uskutočnilo už druhé stretnutie majstrov volantu v motokárovej hale Monaco Grand Prix v Liptovskom Mikuláši. Išlo o exhibičnú súťaž pozvaných automobilových pretekárov a hostí z motoršportu, ktorí si zmerali svoje schopnosti na motokárach.

 

Lukáš Jasenský

Súťažilo sa o najrýchlejšieho jazdca a o najrýchlejší štvorčlenný tím. Do pretekov sa zapojilo 27 pretekárov a 6 kompletných tímov. Partiu rallystov doplnili mladí jazdci z okruhov a motokár, či dokonca cestných motocyklov.

Tomáš Jasenský

V pretekoch tímov sa podarilo obhajiť minuloročné víťazstvo domácemu MGP racing tímu pred Junior National teamom a Autošport Foto teamom, za ktorý štartovali práve aj bratia Jasenskí. Účasť oboch motocyklistov nebola náhodná, veď vari netreba pripomínať, že Lukáš bol predtým veľmi úspešným pretekárom na motokáre, pričom sa stal dva razy majstrom SR a dosiahol aj veľa ďalších pozoruhodných výsledkov. Možno málokto vie, že obaja bratia tento rok riadili aj Safety Cary na Veľkej cene Slovenskej republiky automobilov na Slovakia ringu.

Počas celého podujatia panovala v depe aj bare motokárovej haly dobrá nálada. Zmysel celej akcie, dôstojne zakončiť uplynulú sezónu, bol splnený. Veríme, že budúci rok sa akcia zopakuje v rovnako dobrej atmosfére.

Zdroj: autosportfoto.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *