Splnený sen na podujatí Fun Cup

Richard Karnok

Na Slovakia Ringu sa 7. augusta konalo ďalšie podujatie Fun Cup, ktoré pre priaznivcov motocyklového jazdenia pripravila agentúra Slovakia Racing. Zúčastnených 180 motorkárov si doslova prišlo na svoje a k vydarenému podujatiu prispelo aj pekné počasie.

Prvou príjemnou skutočnosťou, ktorá účastníkov potešila a prilákala v hojnom počte, bola cena 80 €, ktorú pre nich pripravila agentúra Slovakia Racing spolu s partnermi podujatia, automotodrómom Slovakia Ring, spoločnosťami BMW Motorrad, FMoto Bavaria, Steiger, Allianz, Proteng, Škoda, Motopoint, Motonet a Eres Racing.
Na motorkárov čakal najdlhší, 5922 metrov dlhý variant okruhu a potešiteľné je, že jazda na motocykli už nie je len čisto mužskou záležitosťou, ale rýchle motocykle lákajú aj nežné pohlavie.

Agentúra Slovakia Racing sa postarala o maximálne pohodlie jazdcov a čo najlepšie podmienky. Spomenutý počet jazdcov, ktorí prišli nielen zo Slovenska ale aj Talianska, Poľska a Českej republiky, bolo treba rozdeliť do štyroch skupín (A, B, C, D), aby na trati nevznikali nebezpečné situácie z dôvodu veľkých výkonnostných rozdielov jazdcov a aby si dostatočne mohli zajazdiť aj tí pomalší. Na trati sme mohli vidieť aj nášho profesionálneho pretekára Vladimíra Ružu, ktorý sa tu pripravoval na septembrové podujatie šampionátu UEM Alpe Adria, ale aj Martina Čermáka. Tí však v pretekoch športovo nezasahovali do súbojov a vzdali sa ocenení práve v prospech hobby motorkárov.

Ďalším hosťom bol na Slovakia Ringu Jaroslav Černý. Rádio Expres plní bláznivé sny svojich poslucháčov a snom jedného z nich, Mira z Poltára, bolo stretnúť sa a zajazdiť si práve s naším úspešným pretekárom prestížneho medzinárodného nemeckého šampionátu v triede Superšport, ktorý ho previezol na tandeme na okruhu za spolupráce organizátora Slovakia Racing. Svedkom tohto stretnutia bola aj televízia JOJ.

Veríme, že agentúrou Slovakia Racing zorganizované podujatie Fun Cup, bude pozvánkou aj na ďalší diel, ktorý sa uskutoční 29. augusta. Motorkári však budú môcť zostať na Slovakia Ringu aj do ďalšieho dňa, keď sa 30. augusta na mieste uskutoční predposledné podujatie Slovenského pohára CPM 2012, ktoré organizuje z poverenia Slovenskej motocyklovej federácie rovnako agentúra Slovakia Racing. Súčasťou totiž bude aj päť voľných jázd práve pre motorkárov bez licencií, na ktorých bude pre zmenu čakať 3737 metrov dlhý prvý variant okruhu.
Ďalšie informácie a prihlášky na obe spomenuté podujatia nájdete na oficiálnej stránke organizátora www.slovakiaracing.sk.

Výsledky pretekov Fun Cup 7. 8. 2012:

Skupina A:
1. Michal Malek, PL
2. Jozef Borbély, SK
3. Radoslav Dulík, SK

Skupina B:
1. Richard Kiss, SK
2. Dávid Zimmermann, SK
3. Denis Zimmermann, SK

Skupina C:
1. Václav Daniš ml., SK
2. László Dudás, SK
3. Rastislav Kobetič, SK

Skupina D:
1. Ivan Ličko, SK
2. Juraj Hriňák, SK
3. Roman Zechmeister, SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *