Slovenskí pretekári na Těrlickom okruhu

Richard Karnok 4

Tak ako každý rok, aj tentoraz patrilo v druhej polovici augusta okolie Těrlickej priehrady priaznivcom jednej stopy. Počas uplynulého víkendu sa na okruhu, ktorý je s ňou v tesnom susedstve, uskutočnil už 29. ročník havířovského Zlatého kahanca. Počasie bolo už tradične naklonené na stranu organizátorov, a tak si diváci mohli naplno vychutnať atmosféru pretekov s medzinárodným puncom.

Nás samozrejme najviac potešilo, že medzi veľkým počtom zúčastnených pretekárov z desiatich krajín Európy sa nestratili ani tí, ktorí hájili „farby“ slovenského roadracingu.

Aleš Kalman

V najpočetnejšom zastúpení sa naši jazdci predstavili v kategórii 125 SP. Okrem Milana Hanzalíka (Hanzalík Racing Team Kopčany), ktorý má svoju premiéru na Těrlickom okruhu dávno za sebou, na štartovný rošt postavili svoje „dakšny“ aj dvaja debutanti – Róbert Malík a Aleš Kalman (Motošportklub Unín). Najviac sa darilo Milanovi Hanzalíkovi, ktorý bol klasifikovaný v cieli ako štrnásty. Róbert Malík prešiel cieľom na dvadsiatom piatom mieste. Aleš Kalman, ktorého celý víkend sprevádzali problémy s nastavením motocykla preteky nedokončil.

Milan Hanzalík

Kategória 250 SP s našimi dvomi účastníkmi, Davidom a Milanom Hanzalíkovcami, bola vypísaná ako jedny preteky spolu so 125 GP a 250 GP. Po vydarenom štarte vylepšil David v cieli svoju pozíciu zo sobotňajšej kvalifikácie o dve miesta, čo mu vynieslo pekné štvrté miesto medzi „sp-čkarmi“. Milan preteky dokončil na siedmom mieste.

Róbert Malík

Ešte o niečo viac sa Davidovi Hanzalíkovi darilo v pretekoch motocyklov V-Twin, keď obsadil rovnako ako v kvalifikácii výbornú tretiu priečku za Britom Paulom Shoesmithom a Čechom Petrom Kunzom a aj naďalej mu patrí prvé miesto v celkovom hodnotení tejto kategórie.

David Hanzalík

Už len početnosť jazdeckého poľa šesťstoviek mohla niečo napovedať o náročnosti a dramatičnosti týchto pretekov. Štyridsaťtričlenná štartovná listina obsahovala mená aj dvoch slovenských jazdcov. Roman Kurina (Motošportklub Unín) po zvládnutom štarte figuroval v závere prvého kola na desiatom mieste, David Hanzalík sa po tlačenici v prvej zákrute po štarte ocitol mimo trať a prepadol sa na dvadsiatu šiestu priečku. V štvrtom kole boli preteky prerušené pre nehodu dvoch českých jazdcov. K reštartu pretekov už nedošlo, a tak sa Roman Kurina mohol radovať z fantastického ôsmeho miesta, na ktoré sa v priebehu pretekov prepracoval. Progres zaznamenal aj David Hanzalík, keď skončil ako dvadsiaty tretí, no po páde v tréningu triedy nad 600 už pre bolesti v lakti na viac nemal.

Text a foto: Martin Šipold

Kompletné výsledky pretekov stiahnete kliknutím sem…

Roman Kurina

4 komentárov k článku “Slovenskí pretekári na Těrlickom okruhu

  1. Úžasná čumenda a fantastický zážitok. Všetci naši zástupcovia road racingu si zaslúžia pochvalu. Každý sa snažil v rámci možností. Bude mi potešením, že minimálne v takomto obsadení Vás uvidím stáť na rošte v Kyjove. Hodne šťastia.

  2. Jak se jmenujete?Kurina.Z kterého jste družstva?Motošportklub Unín.Hm.Zřejmě dobré dobré družstvo.Zapište si ho!

  3. Kurina je number 1.Gratulace Tobě i dvornímu mechanikovi Ivanu Kalmánovi.A hlavně Soni,za ty nervy s tebou na závodech.Škoda,že nemáš žádné sponzory.Věřím,že by jsi jezdil absolutní špičku.Vím ,co v Tobě je.Jsem rád,že si Vás konečně někdo všiml.Konečně se bude psát i o Vás.Tak se drž chlape.Držím palce a hlavně hodně štěstí v Kyjově.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *