Slovenská spoločnosť Top Kraft sponzorom Jakuba Kornfeila

Richard Karnok

Slovenským priaznivcom motocyklového športu iste netreba predstavovať Štefana Bunčiaka, majiteľa spoločnosti Top Kraft, donedávna u nás známej ako SG Fix.

Štefan už roky pomáha slovenským pretekárom v bojoch o body v medzinárodných šampionátoch a v Majstrovstvách Slovenska. Michal Puškár junior či Vladimír Ruža dosiahli svoje výborné výsledky rozhodujúcou mierou práve vďaka podpore Štefana Bunčiaka, ktorý pred niekoľkými rokmi nakoniec neodolal a sám si vyskúšal aké je to byť nielen fanúšikom a sponzorom, ale aj pretekárom. Najprv jazdil v triede 125 Sportproduction, neskôr presedlal na šesťstovku, na ktorej by sa mal predstaviť aj v nadchádzajúcej sezóne v Alpsko-jadranskom šampionáte.

Pre nás úplnou novinkou však je, že jeho spoločnosť Top Kraft sa stala pre sezónu 2015 sponzorom českého pretekára Jakuba Kornfeila z tímu Drive M7 SIC vo svetovom šampionáte triedy Moto3. Top Kraft je tak po lučeneckej spoločnosti Redox druhým významným Kornfeilovým sponzorom zo Slovenska. Verme, že spolupráca so Štefanom Bunčiakom prinesie mladému pretekárovi množstvo úspechov na svetových tratiach.