Slovákom sa darilo v Brne

Prvé podujatie trojdielneho seriálu Troligabus Cupu, ktorý sa koná pod záštitou Českého zväzu motocyklového športu (ČSMS), sa uskutočnilo v piatok 27. apríla na Masarykovom okruhu v Brne. Na mieste sa objavilo aj niekoľko slovenských pretekárov, ktorí sa dokázali aj úspešne zapísať do výsledkových listín.

Medzi pretekármi s motocyklami 125 Sportproduction sa najlepšie darilo nášmu Pavlovi Skovajsovi, ktorý bol v cieli na prvom mieste s takmer 12-sekundovým náskokom pred druhým Martinom Turnom z ČR. Aj  tretie miesto putuje na Slovensko zásluhou Róberta Malíka, desiaty skončil Vladimír Petrovič.

V triede 250 SP bol v cieli na deviatom mieste David Hanzalík, jeho brat Milan preteky nedokončil. V kategórii do 600 ccm skončil na siedmom mieste Martin Durdík, vo vyššej triede, nad 600 ccm boli na druhom a treťom mieste Radoslav Chmara a David Hanzalík.

Ďalšie prvé miesto putuje na Slovensko vďaka Milanovi Murgašovi, ktorý zvíťazil v kategórii do 600 ccm medzi nelicenčnými pretekármi. Dvanáste miesto obsadil Miloš Krajčí.

Podujatie svojou atmosférou tak trochu pripomínalo preteky na prírodných okruhoch vďaka veľkému počtu zúčastnených „road racingových“ pretekárov, ktorí využili možnosť zajazdiť si na motodróme za výhodnejšie ceny ako inokedy. Nie je sa čo čudovať, veď za organizátormi nájdete mená z Kyjovského okruhu.

Zostávajúce podujatia seriálu sa uskutočnia 22. júna a 12. júla u nás na Slovakia Ringu.