SLOVAKIA RING predstavuje sezónu 2019

Richard Karnok

Prvý permanentný pretekársky autodróm na Slovensku okruh SLOVAKIA RING predstavuje program svojej jubilejnej desiatej sezóny. V roku 2019 nebudú chýbať ani dva svetové šampionáty, a to v rovnaký víkend!

Zimná prestávka na okruhu SLOVAKIA RING patrí predovšetkým údržbe a príprave ďalšej sezóny. Tá začína 29.-31. marca 2019 opäť podujatím OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross, kde sa stredoeurópska špička pobije na vynovenej a kvalitnejšej kombinovanej trati s nespevneným a asfaltovým povrchom.

Relykros vystriedajú motocykle obľúbeného šampionátu Alpe Adria (26.-28.4.). Svojej obľube sa rok po roku teší aj prvomájový tuningový zraz Power Fest (Majstrovstvá SR v šprinte/drag racing, tuning & drift “majáles”) v spojení s FIM Europe Cup vintage regularity 2019 (Medzinárodné majstrovstvá SR v jazde pravidelnosti historických motocyklov).
Vynovený pohárový seriál pretekárskych vozidiel Porsche 911 – Porsche Cup Challenge Central Europe prichádza ku nám hneď potom – 3.-5. mája.

Máj bude skutočne bohatý na špičkové podujatia: nečakaný návrat svetovej ligy cestovných vozidiel v uplynulom júli bude mať svoje veľké pokračovanie 9. až 12. mája, keď sa k nám vráti Svetový pohár cestovných vozidiel FIA WTCR. Úspešný pokračovateľ Majstrovstiev sveta (WTCC) sa tentokrát predstaví spolu s Majstrovstvami sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov (FIM EWC). Bude to po prvýkrát, čo sa oba šampionáty promotéra Eurosport Events ukážu na rovnakej trati, v rovnaký víkend.
Svoju premiéru u nás zažije 25.-26. mája Ultimate Cup Series s atraktívnymi vozidlami GT3 či prototypmi LMP3.
Už šiesty ročník najväčšieho cyklistického supermaratónu 24h SLOVAKIA RING Cycling Race príde v termíne 26.-27. júna.

OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA – to je tretie pokračovanie mimoriadne úspešného seriálu Majstrovstiev Európy ťahačov (FIA ETRC) u nás. Na programe 5.-7. júla.
Chýbať nemôžu ani preteky historických pretekárskych vozidiel Histo Cup (10.-11.8.), ktoré predchádzajú nášmu najtradičnejšiemu podujatiu OMV MaxxMotion Veľká cena SR preteky cestných automobilov na okruhu (24.-25.8.).
Zabávať bude aj Military Day – zraz vojenskej historickej techniky (21.9.). Sezónu zakončí Cena Slovenska preteky cestných motocyklov (11.-13.10.) a napokon exhibičná rely AUTO SHOW 8. a 9. novembra.

SLOVAKIA RING si vyhradzuje právo na zmeny v kalendári. Ďalšie informácie nájdete na www.slovakiaring.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *