Slováci na 8. Kyjovskom okruhu

Richard Karnok 7

Cez víkend sa v moravskom Kyjove konali populárne preteky na mestskej trati, kde na štarte tradične nechýbajú ani slovenskí pretekári.

Medzi klasikmi sa v triede do 175 ccm predstavil David Hanzalík, ktorý však cieľ nevidel. V triede do 250 ccm skončil na druhom mieste Jozef Ježovica, Vladimír Bachar bol v cieli na desiatom mieste. V klasikoch do 500 ccm skončil na ôsmom mieste Viliam Michalka z Trnovca.

Medzi súčasnými motocyklami v triede 125 SP skončil na ôsmom mieste Jozef Ježovica, desiaty bol Milan Hanzalík. V triede 250 SP sa za sebou na 10. a 11. mieste zoradili David a Milan Hanzalíkovci.

Trieda do 600 ccm absolvovala svoje prvé preteky už v sobotu ako Pohár Petra a Tomáša Hlavatkových, kde na výbornom treťom mieste skončil Roman Kurina z Kopčian, David Hanzalík skončil siedmy. V nedeľných pretekoch sa zasa lepšie darilo Davidovi Hanzalíkovi, ktorý bol v cieli štvrtý, Kurina skončil na šiestom mieste.