Skvelý štart Fun Cupovej sezóny na Slovensku

Richard Karnok

Po prvý raz v tomto roku sa 4. a 5. mája zišli motorkári na Slovakia Ringu na dvojdňovom podujatí Fun Cup, určeného pre amatérskych aj profesionálnych jazdcov, ktoré pre nich už piaty rok organizuje agentúra Slovakia Racing.

Organizátori verní tradícii zvyšovať kvalitu služieb motorkárom prišli opäť s niečím novým a na zúčastnených čakala v prvý večer veľká zahajovacia párty. Celé podujatie podporilo aj ideálne počasie s najvyššími teplotami cez 20 stupňov Celzia.

Prítomní motorkrári zo siedmich krajín, ktorých bolo každom z dvoch dní okolo 150, si v cene štartovného užili plný servis od organizátorov, ktorí okrem tradičných bonusov, akými boli Prize Money za umiestnenia, občerstvenie, či krásne hostesky, pripravili aj veľkú párty, na ktorej nechýbali pečené prasiatka, miešané drinky, go-go tanečnice, pričom atmosféru hudbou umocňoval dídžej.

Pre vyššiu bezpečnosť boli motorkári, už tradične zadelení podľa výkonnosti do skupín A – D. Niektorí absolvovali Slovakia Racing akadémiu, ktorú ako inštruktor viedol náš špičkový pretekár Jaroslav Černý, ďalší si užili svoju úplnú premiéru na pretekárskom okruhu, iní skúšali svoje nové, cez zimu zaobstarané motocykle a profesionálni pretekári si poriadne zatrénovali na ďalšie majstrovské podujatia. Na trati sme preto mohli vidieť aj niekoľko jazdcov slovenskej pretekárskej špičky, čo pre amatérskych jazdcov znamenalo možnosť porovnať svoje časy s tými rýchlejšími.

Všetci prítomní si Fun Cup užili naplno, potešiteľné je, že sa podujatie zaobišlo bez mimoriadnych nehôd a večer 5. mája sa jazdci aj organizátori mohli rozísť do svojich domovou s tým, že sa na ďalšom Fun Cupe stretnú opäť.

Ďalšie podujatie Fun Cupu sa bude konať opäť ako dvojdňové 8. a 9. júna, no tentoraz zavíta na u motorkárov obľúbený maďarský okruh Hungaroring. Už dnes sa môžete na tento Fun Cup prihlásiť na stránke organizátorov www.slovakiaracing.sk/sk/fun-cup/.