SBS – brzdové doštičky svetovej kvality

Richard Karnok

SBS – Scandinavian Brake Systems je Dánska spoločnosť ktorá sa zaoberá výrobou brzdových doštičiek tej najvyššej svetovej kvality. SBS majú bohatú históriu, tie najlepšie skúsenosti s výrobou a to doštičkám SBS dáva záruku kvality a najlepšieho brzdného účinku.

Doštičky sú vyrábané v rôznych zmesiach pre všetky cestné motocykle, skútre a offroad. Sú používané tými najlepšími jazdcami vo všetkých triedach, obohatené ziskom mnohých titulov majstrov sveta. Tieto úspechy zaručujú, že zákazníci pri kúpe dostávajú do rúk tie najlepšie brzdové platničky na svete. O ich kvalite bezpochyby svedčí aj fakt, že si na Slovensku získali dôveru mnohých zákazníkov, ktorí zverili starosť o zastavenie motocykla do rúk doštičkám SBS.

Brzdové doštičky SBS pre cestné motocykle a skútre

Zmes HS Sintered Metal – Je sintermetalová zmes, ktorá je skvelou kombináciou brzdného účinku, citlivosti bŕzd a vysokej tepelnej stability. Táto zmes je špeciálne vyvinutá pre športovú jazdu na motocykli. HS nepoškodzuje brzdový kotúč a výborne pracuje za všetkých podmienok ako za dažďa tak aj pri vysokých teplotách. Tieto doštičky nepotrebujú pre správnu funkciu zahrievať, maximálny brzdný účinok máte k dispozícii hneď po výjazde z garáže. Zmes je doporučená pre novšie vysoko výkonné športové motocykle, cestné enduro, naked, cestovné moto – ktoré sú už v sérii osadené sintermetalovými doštičkami. K zaisteniu rovnakého brzdného účinku na prednom aj zadnom kolese je charakteristika trecej sily rovnaká pri zadných brzdových doštičkách označených LS.

Zmes DC Dual Carbon – Táto race zmes je tou najlepšou a najnovšou, ktorá bola vyvinutá pre účely Majstrovstiev sveta SBK, STK, SSP. Vývoj tejto zmesi sa začal v roku 2001, kedy sa hneď stala „voľbou šampiónov“. Svetové tímy s touto zmesou dodnes získali mnoho titulov majstrov sveta vo všetkých roadracing šampionátoch. Zmes bola vyvíjaná v spolupráci s tými najlepšími aby spĺňala tie najprísnejšie požiadavky týchto pretekov na brzdové doštičky a silu brzdného účinku. Je vysoko cenená hlavne pre vysokú tepelnú stabilitu, vysoký koeficient trenia, vynikajúci počiatočný nástup brzdného účinku, rovnaký brzdný účinok po celú životnosť platničky s minimálnym vplyvom na opotrebenie kotúča. Táto zmes je určená len pre okruhové použitie. Kto raz skúsi Dual Carbon už viac nebude chcieť pre svoje brzdy iné doštičky!

Zmes HF Ceramic – Táto keramická zmes je určená predovšetkým pre menej výkonné športové motocykle, enduro alebo skútre, ktorým zaisťuje stabilné brzdné účinky a dlhú životnosť bez poškodenia brzdového kotúča. Doštičky dobre pracujú za všetkých podmienok, dažďa alebo prudkých zmien teplôt. Použitie tejto zmesi ja aj pre motocykle, ktoré nie sú v sérii osadené sinter metalovými brzdovými doštičkami. Sú výbornou voľbou v pomere ceny za získané brzdné vlastnosti. K zaisteniu rovnakého brzdného účinku na prednom aj zadnom kolese je charakteristika trecej sily rovnaká pri zadných brzdových doštičkách s rovnakým označením HF.

Ponuka brzdových doštičiek SBS pre motocykle: www.eres-racing.sk/SBS/moto
Ponuka brzdových doštičiek a brzdových čeľustí SBS pre skútre: www.eres-racing.sk/SBS/skuter

Brzdové doštičky SBS pre MX motocykle a štvorkolky

Zmes SI Sintered Metal – V blate alebo v piesku, v teple alebo v daždi – SI zmes poskytne Vášmu enduru, štvorkolke alebo motokrosovému motocyklu potrebnú brzdnú silu. Zmes bola vyvinutá s použitím najmodernejších sintermetalových technológií tak, aby poskytla stabilný brzdný účinok s malým opotrebením doštičiek, ako na pretekárskej trati tak aj pri bežnom offroad jazdení.

Zmes RSI Race Sintered – Pokiaľ chcete dosiahnuť úspechy v motokrosových alebo quad pretekoch, je pre Vás zmes RSI tým pravým. Táto zmes Vám zaistí silný a nemenný brzdný účinok aj v tých najnáročnejších podmienkach a najvyšších teplotách. Doštičky splňujú aj tie najťažšie požiadavky motokrosových a quad pretekov. Zmes je používaná vo všetkých triedach svetového šampionátu a je ovenčená ziskom niekoľkých titulov majstrov sveta.

Ponuka brzdových doštičiek SBS pre MX motocykle: www.eres-racing.sk/SBS/cross
Ponuka brzdových doštičiek SBS pre štvorkolky: www.eres-racing.sk/SBS/quad

MARCOVÁ ZVÝHODNENÁ PONUKA BRZDOVÝCH DOŠTIČIEK SBS

Do konca marca ponúkame všetky brzdové doštičky SBS za zvýhodnenú predsezónnu cenu. Nečakajte a využite našu ponuku hneď teraz. Najlepšia investícia na začiatku sezóny je predsa investícia do vlastného bezpečia.

V našom obchode nájdete širokú škálu doštičiek v rôznych zmesiach pre všetky typy motocyklov. Brzdové doštičky SBS máme priamo na sklade (viac ako 1000 ks) a sú dostupné ihneď k odberu.
Kompletnú ponuku nájdete na našom e-shope www.eres-racing.sk