Sardínia: Dovolenka v motorkárskom raji

Richard Karnok

Dovoľujeme si tvrdiť, že Sardínia je to najlepšie miesto na dovolenku na cestnú motorke. Neveríte? Poďte tam teda s agentúrou raceczech.cz na týždeň jazdiť a presvedčte sa sami. Čisté cesty plné zákrut s perfektným polomerom, hrubý asfalt, minimálna prevádzka, krásna krajina, hory, more, lahodné jedlo, skvelé víno a všadeprítomná ostrovná pohoda Vám dokáže vytvoriť nezabudnuteľný zážitok na vašej motorke. Namietate ale, že je to ďaleko, zložité plánovanie a cesta tam a späť zaberie veľa času? Presvedčíme vás, že nie!

Týždeň pred akciou naložíte u nás Vaše motorky aj s ostatným vybavením do kamiónu. Sami potom za nami priletíte na Sardínii priamym letom z Bratislavy. Po prílete na Vás budú čakať pripravené Vaše motorky aj inštruktori, ktorí Vás rozdelia podľa skúseností alebo typu motocykla do niekoľkých skupín. Po úvodnom školení sa Vám budú celých 6 dní venovať. Maximálny počet jazdcov je 5 na jedného inštruktora. Máme pre Vás pripravené perfektné trasy na každý deň a nemusíte sa teda starať o plánovaní a itinerára. Počas dňa navštívite vždy niekoľko zaujímavých miest a podľa chuti aj pláže na kúpanie a relax. Večer sa všetci potom spoločne stretneme v hoteli na spoločnej večeri, grilovaní a degustáciou miestnych pochutín a vína.

Máme pre Vás pripravené na každý večer workshopy s moto tematikou. Keď budete chcieť jazdiť po ostrove individuálne, vyjdeme Vám maximálne v ústrety. Ak by nastal akýkoľvek problém na Vašej moto, či už technický alebo havária, máme na ostrove vlastnú dodávku na odvoz späť do hotela a mechanika, ktorý Váš stroj opraví, ak je to možné späť do prevádzkyschopného stavu. Berieme so sebou aj pneuservis a najbežnejšie pneumatiky. K dispozícii budeme mať navyše dva testovacie motocykle MV Agusta, ktoré si budete môcť zapožičať ku skúšobnej jazde. Ak chcete vziať so sebou navyše trebárs celú rodinu, zaplatia len ubytovanie a letenku a môžete si celý týždeň užiť spoločne. Presne za týždeň odlietate späť domov opäť priamym letom, motorky prídu do ČR tri dni po Vás, vyzdvihnúť si ich potom budete môcť kedykoľvek u nás. Tak čo? Myslíte si, že je to skvelý plán? Poďte s nami!

Termín: 11. 6. – 18. 6. 2016
Cena: 44.000Kč / 1700 €
Obtiažnosť: ľahká
Jazdenie: 1800km (cca 300km denne)

Program:

  1. 6. – nakládka moto do kamiónu Ostrava, Praha
  2. 6. – odlet z Bratislavy 12.25, ubytovanie, úvodné školenie
  3. – 17. 6. – každý deň výlety po Sardínii cca 250km
  4. 6. – odlet z Alghera 14.55 do Bratislavy
  5. 6. – príchod kamiónu s moto do ČR, možnosť vyzdvihnutia Praha / Ostrava

Cena zahŕňa

– transport motocykla a motovybavenia Ostrava, Praha -> Sardínia -> Praha, Ostrava vrátane poistenia
– letenka Bratislava -> Sardínia -> Bratislava
– miestny transport letisko -> hotel -> letisko
– odvoz moto v prípade havárie / poruchy do hotela
– ubytovanie 7 dní v hoteli *** s polpenziou (dvojlôžková izba)
– technická a mechanická pomoc

Cena nezahŕňa

– pohonné hmoty
– obedy a ostatné individuálne jedlo a nápoje mimo polpenziu
– cestovné a úrazové poistenie (povinné)
– diely a materiál na prípadné opravy motocykla
– príplatok za jednolôžkovú izbu

Transport moto / jazdec

Cez víkend 4.-5.6. priveziete svoje motocykle k nám na naloženie Praha / Ostrava a to vrátane všetkého ostatného vybavenia (kombinéza, topánky, helma, kufre, pneumatiky, ostatné oblečenie). My všetko v nedeľu naložíme do kamiónu a ten odíde vopred k nášmu hotelu na Sardínii, kde na nás bude čakať. My poletíme lietadlom v sobotu 11.6. v 12.25 z Bratislavy. Pre presun na letisko do Bratislavy môžete využiť ideálne bus Student Agency. Transport z letiska v Alghere do hotela bude zaistený mikrobusom. Do lietadla si môžete vziať príručnú batožinu s rozmermi max. 55x40x20 cm o max. hmotnosti 10Kg. Nakládka moto na cestu späť bude po jazdení 17.6. a odlet z letiska v Alghere 14.55 do Bratislavy. Motocykle sú poistené pre prevoz kamiónom, poistka je započítaná v cene.

Ubytovanie

Ubytovaní budete v Hoteli *** s polpenziou na dvojlôžkovej izbe (JI je možné priobjednať za 4800 € / 180 €. Hotel sa nachádza v dojazdovej vzdialenosti k moru i do mesta s obchody. Po celú dobu je k dispozícii hotelové parkovisko pre auto / moto. Raňajky kontinentálne formou švédskych stolov, večere výber z niekoľkých jedál.

Rodina a sprievod

Ak by ste chceli vziať so sebou niekoho ako sprievod alebo napríklad manželku s deťmi, zaplatí iba letenku a ubytovanie a môžete celý týždeň stráviť spolu. Hotel je v dojazdovej vzdialenosti k pláži aj do mesta, ak budete mať záujem, zaistíme Vám na dobu pobytu auto, ktorým bude možné sa dopravovať po ostrove.

49503Inštruktori / itinerár

Všetci účastníci (max. 25) sa rozdelia po príchode do piatich skupín podľa skúseností prípadne podľa typu motocykla od začiatočníkov alebo pomalých jazdcov po rýchlych jazdcov. Každá skupina bude mať vlastného sprievodcu / inštruktora (aktívni cestovatelia a okruhoví pretekári) a každý z inštruktorov povedie svoju skupinu po pripravenej trase počas celého dňa. Každý z jazdcov dostane ráno plán cesty a nahráme mu trasu do navigácie / mobilu, ak by sa chcel počas dňa vydať vlastnou cestou alebo chcel denný trip skrátiť alebo inak upraviť. Počas dňa budú pre každú trasu dva checkpointy, kde na seba všetci budú čakať vo vopred dohodnutom čase, jeden z nich bude aj pauzou na obed. Na každej trase navštívime vždy niekoľko zaujímavostí napr. jaskyňu Grotta di Nettuno, radarová námorná základňa NATO, mesto Castelsardo alebo žulové skaly Capo di Orso. V závislosti na počasí a podľa vášho želania môžeme druhý checkpoint urobiť s kúpaním na niektorej z pláží po ceste.

Asistenčná služba / servis

Po celú dobu bude na ostrove pripravený náš mechanik s dodávkou. Ak by mal niekto technickú poruchu alebo nehodu, príde po neho kamkoľvek po ostrove a pomôže mu poruchu odstrániť alebo ho naloží aj s motorkou a odvezie do hotela. Povezieme so sebou technické zázemie pre drobné opravy a výmenu pneumatík vrátane základných pneu. Odporúčame, aby každý so sebou viezol rezervnú radiacu páku, spojkovú aj brzdovú páčku pre svoj motocykel! Dôrazne odporúčame mať na akciu obuté nové pneu alebo viezť so sebou rezervné, miestny asfalt je veľmi hrubý a pneu na ostrove mizne naozaj, ale naozaj veľmi!

Testovacie MV Agusty

Od dovozcu MV Agusta do ČR firmy PROFI MOTO Děčín budeme mať zapožičané dva testovacie motocykle, ktoré budú jazdcom k dispozícii ako testovacie, budete si ich môcť vyskúšať a prejsť sa na nich.

Workshopy a grilovanie / degustácie vín

Na každý večer pre vás máme pripravené workshopy s moto tematikou (ako správne jazdiť na moto, posed, brzdenie, používanie spojky, prejazd zákrutou, akcelerácia, príprava na jazdu technická príprava moto) a grilovanie a ochutnávku miestnych vín.

Ak ste to dočítali až sem, tak gratulujeme.

Už teraz Vám musí byť jasné, že tam chceme hlavne jazdiť, ale aj trochu poznávať a večer tráviť u dobrého jedla a vína s priateľmi. Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám ich, radi všetko zodpovieme, ak už viete, že chcete ísť s nami, vyplňte formulár s údajmi o Vás a my sa na Vás budeme tešiť.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na e-mailovej adrese info@raceczech.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *