Sandra Stammová zvíťazila na Kostarike

Slovenská pretekárka Sandra Stammová, ktorá sa tento rok výrazne chytila v britskom šampionáte triedy Superstock 1000 absolvovala počas uplynulého víkendu podujatie na Kostarike, z ktorého si odniesla dve fantastické víťazstvá v triede 600 ccm.

Sandra Stammová:
„Na Kostariku som bola som pozvaná tímom Castrol Kawasaki. Preteky Preteky mali názov Furia De Motores. Bola to pre mňa dosť veľká zmena, keďže som pretekala v kategórii 600 ccm, pričom nikdy predtým som na šesťstovke nepretekala, ale len jeden deň testovala a to bolo navyše minulý rok, keď som jazdila na stroji môjho tímového kolegu Farida Badrula, ktorý teraz jazdí v Malajzii. Takže to bola pre mňa veľká výzva! Okruh nebol až taký ťažký a rýchly, ale povrch bol veľmi nerovný, takže mi zuby drkotali od prvej zákruty do poslednej a bolo veľmi dôležité si vybrať správnu stopu… Odkedy som pristála na letisku, domáci ma privítali a v podstate som mala okolo seba stále média, tv, fotenia, rozhovory pre noviny, časopisy a rádiá cely týždeň… Už som sa nevedela dočkať kedy skočím na motorku, lebo som cítila dosť veľký tlak, keďže mi povedali, že by bolo dobré keby som vyhrala a mám sa vyhýbať pádom – haha aké ľahké!!?? 🙂 No nevadí, vo štvrtok som mala prvú príležitosť testovať a po 15 kolách začalo liať. Keďže okolo prešiel hurikán Sandy, dva dni pršalo… Ale v podstate za tých 15 kôl na polomokrom okruhu som urobila čas 1,29 a rekord na 600 na sc2 pneumatikách je 1,23,8, pričom ja som musela používať sc3. Ivan Sala, ktorý bol môj tímový kolega na ZX10 mi pomohol a ukázal mi správnu stopu v každej zákrute. V sobotu som mala ďalších 15 minút tréning a 15 minút kvalifikáciu, kde som zajazdila 1,26,4 čo bol najlepší čas v daných podmienkach. Bola som teda spokojná a tešila som sa na dvoje 12-kolových pretekov v nedeľu. Pretekali sme spolu s tisíckami v jedných pretekoch. V prvých som skončila na prvom mieste v triede 600 ccm, jazdec za mnou bol dosť ďaleko, okolo 12 sekúnd, takže pohoda, pričom celkovo som skončila piata. Druhé preteky boli trochu ťažšie, bola som zase vo vedení ale v deviatom kole som mala ťažký moment, myslela som že to je koniec, takže ma predbehol jazdec na RSV4 Daniel Urbina a môj súper Dikson Avila Rojas ma dobehol a zavesil sa na mňa. Ale nevzdala som sa a znovu som predbehla Daniela v poslednom kole a získala si náskok asi štyroch dĺžok motorky na obidvoch, takže som znovu prešla cez cieľovú čiaru prvá 🙂 Fanúšikovia boli úžasní , bol to super zážitok aj pre mňa… Prvé dve víťazstvá na Kostarike! Kto by si to pomyslel :-)“