Šanca pre jazdcov Minimoto

Richard Karnok 3

Automotodrom Brno po ročnej prestávke znovu spúšťa projekt „Brněnské ligy minibikerů“.

Brnianska minimotocyklová trať, ktorá leží priamo v areáli Automotodromu, je perlou medzi minimotocykovými okruhmi. Čisto technická trať dlhá len 428 metrov v minulosti niekoľkokrát hostila Majstrovstvá Európy Minimoto a medzi jej odchovancov patria jazdci ako Jakub Kornfeil, Karel Abraham, Karel Hanika, Miroslav Popov a ďalší.

Organizátor ponúka 5 podujatí, ktoré sa konajú vždy v stredu od 15:30 hod a vyhodnotenie je o 18.15. Štyri triedy zahŕňajú všetky jazdecké kategórie a technické predpisy sú takmer identické s predpismi SMF. Štartovné pre jedno podujatie je len 250 CZK.

Odchovancom tejto ligy je aj náš najúspešnejší pretekár minimoto, Miško Búlik zo Skalice (na snímke), ktorý v roku 2011 absolvoval všetky preteky a dokázal obsadiť celkovo druhé miesto.

Všetky detaily, vrátane prihlášky, predpisov a štartujúcich nájdete tu: www.malminibike.cz/brnenska-liga-2013

3 komentárov k článku “Šanca pre jazdcov Minimoto

  1. Práce s mládeží kanečně začala, tak ať se daří a vyrostpi nový Mrkvové, Práškové ,Hanikové, Peškové a další.
    Příjemné závodní dny přeji.

  2. Kto to myslí s pretekaním vážne, určite by sa mal zúčastniť. Trať, kde sa nedosahuje veľká rýchlosť a nezáleží na motocykli ale na technike a vyspelosti jazdca. Každému kto za mnou príde, poradím čo sa týka nastavenia motocykla, aj správnej techniky jazdy. Preteky na takejto technickej trati dokážu veľmi pomôcť v ďalšom vývoji jazdca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *