Salom a Rins testovali na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Vedúci pretekár svetového šampionátu triedy Moto3, Španiel Luis Salom (tím Red Bull KTM) a jeho krajan, tretí muž hodnotenia MS Alex Rins (tím Estrella Galicia 0´0) testovali v stredu a vo štvrtok na našom Slovakia Ringu.

Foto: Rudolf Mandelik
Foto: Rudolf Mandelik

Letnú prestávku v šampionáte využili tpretekári na prípravu motocyklov KTM pre druhú časť šampionátu, ktorá sa začne 18. augusta v americkom Indianapolise. Pre testovanie jazdci využili kratší variant nášho okruhu (č. 1), ktorý meria 3,7 kilometra.

Líder šampionátu sa sústredil na nastavenie podvozku a za dva dni najazdil 120 kôl. „Oba dni testovania s motocyklom KTM hodnotím veľmi dobre. Skúšal som veľa konfigurácií nastavenia a je dôležité, že sme získali veľa informácií,“ hovorí Salom, ktorý vedie celkové poradie MS so 172 bodmi, keď jeho súper Maverick Viñales stráca 14 bodov. „Verím, že závery, ktoré sme získali počas týchto dvoch dní, pre nás budú užitočné.“ Nás však pochopiteľne zaujímal jeho názor na náš okruh, aj keď jazdil len na kratšej verzii. „Slovakia Ring sa mi páči, hoci sa nedá zrovnávať so žiadnym iným okruhom. Trať je veľmi pomalá, možno viac než Sachsenring, s mnohými zákrutami,“ povedal Salom.

Rovnako Alex Rins vyskúšal niekoľko možností nastavenia motocykla. „Bolo veľmi pozitívne, že sme mohli absolvovať tento test na Slovensku. Bolo to dobré k tomu, aby som mohol mať pri jazde dobré pocity so svojou KTM. Po dvoch dňoch intenzívneho jazdenia sú závery veľmi dobré, pretože sme mohli vyskúšať rôzne aspekty konfigurácie,“ vysvetlil Rins, víťaz doteraz posledných pretekov sa na Sachsenringu. „Sme veľmi radi, že sme mohli pracovať na vývoji motocykla pred Indianapolis. Slovakia Ring je pre mňa niečo nové, nikdy som tu nejazdil, ale hneď sa mi tu páčilo. Dúfajme, že jedného dňa sa na Slovakia Ringu budú jazdiť preteky Grand Prix,“ oceňuje náš okruh španielsky pretekár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.