Prvý tohtoročný Fun Cup vyšiel na jednotku

Richard Karnok 3

V pondelok 6. mája sa na Slovakia Ringu uskutočnilo prvé tohtoročné podujatie Fun Cup, ktoré pre motorkárov už druhý rok organizuje agentúra Slovakia Racing. Tí jazdci, ktorí sa nezľakli mračien na oblohe a pricestovali absolvovať poriadnu dávku okruhových kilometrov, si užili kvalitné podujatie a za ich odvahu sa im odvďačilo aj počasie, keď trať po celý deň zostala suchá.

Najdlhší variant dráhy, čiže číslo štyri, prilákal stodvadsať motorkárov z piatich krajín, pričom pre mnohých z nich to bolo prvé okruhové zvezenie sa po tohtoročnej nekonečnej zime. Vďaka spolupráci s partnermi aj tentoraz agentúra Slovakia Racing ponúkla podujatie Fun Cup v predpredaji za cenu 80 €. O motorkárov bolo postarané tradične aj v zákulisí a ani tentoraz nechýbalo občerstvenie.

Organizátori pretekárov, tak ako aj vlani, rozdelili podľa dosahovaných časov do štyroch skupín, A, B, C a D. Na všetky skupiny potom čakali poobedňajšie preteky, ktoré motocyklovým jazdcom vždy ešte o niečo podvihnú hladinu adrenalínu krvi.

Podujatie využili aj naši profesionálni pretekári a na dráhe sme mohli vidieť aj našu superbikovú jednotku Vladimíra Ružu. Okrem neho využil Fun Cup ako prípravu na ďalšie preteky účastník Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 a bývalý majster Európy Maďar Alen Györfi. Práve Györfi s Ružom prešli cieľom pretekov skupiny A na prvých dvoch miestach, náš šampión však gentlemansky prepustil miesto na stupňoch víťazov iným.

Na pripravené preteky Endurance si trúflo len šesť posádok, a tak sa organizátori radšej rozhodli uskutočniť voľné jazdy, čo motorkári s radosťou privítali.

Ľutovať môžu tí, ktorí v pondelok neprišli, ale nemusia si zúfať, ďalšie kolo Fun Cupu sa uskutoční 17. júna, samozrejme opäť na Slovakia Ringu.

Výsledky pretekov:
Skupina A
Skupina B
Skupina C
Skupina D

Tlačová správa Slovakia Racing
Foto: Peter Piovarcsy, Sportsphoto.sk

3 komentárov k článku “Prvý tohtoročný Fun Cup vyšiel na jednotku

  1. Blahopřeji k vydařenému závodu, byla to vzpomínka na Trenčínské letištní závody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *