Preteky v Malackách aj v roku 2014

Richard Karnok

V roku 2013 sa do Malaciek po dlhých 29 rokoch zásluhou organizátorov z Racing Clubu Záhorák vrátili cestné motocyklové preteky podujatím Medzinárodných majstrovstiev SR historických motocyklov v jazde pravidelnosti nazvaným Memoriál Arnolda Gašpara.

Hoci ešte krátko predtým nebolo nič isté a dokonca sa objavovali hlasy o neuskutočnení pretekov, nakoniec sme boli svedkami mimoriadne vydareného podujatia, ktoré si našlo mnoho priaznivcov nielen medzi divákmi, ale aj samotnými pretekármi, ktorí z tohto záhoráckeho mesta odchádzali s túžbou vrátiť sa sem aj v roku 2014.

Počiatočné rozpaky vychádzali z neistoty predstaviteľov mesta, ktorí sa obávali podobnej akcie predovšetkým po tragickej nehode v Novom Meste nad Váhom z roku 2012. Nakoniec sa však všetko podarilo, obavy sa rozplynuli a skvelé preteky a fantastická návšteva boli predzvesťou toho, že obnovené preteky v Malackách budú mať aj ďalšie pokračovanie.

„Už na druhý deň po pretekoch sme hovorili s pánom primátorom RNDr. Jozefom Ondrejkom, ktorý nám gratuloval a poďakoval za zorganizovanie,“ vraví hlavný organizátor pretekov v Malackách Ľubomír Haranta. „Sme radi, že sa môžeme o podporu mesta oprieť aj v roku 2014. Oveľa ľahšie sa nám takisto jednalo na polícii, kde sme minulý týždeň žiadali o potrebné veci a povedali nám, že s tým nebude žiadny problém.“

Termín pretekov v Malackách je zvolený na víkend 30. a 31. augusta. „Je to veľmi dobrý termín, ktorý nekoliduje so žiadnymi pretekmi na prírodných okruhoch v Českej republike, navyše je to posledný prázdninový víkend, pred ktorým je v piatok štátny sviatok a rovnako aj potom v pondelok,“ vysvetľuje Haranta. „Len ešte nevieme či bude podujatie dvojdňové, alebo sa bude konať len v nedeľu ako tomu bolo v roku 2013. Predsa len z pretekov plynú aj určité obmedzenia pre obyvateľov a na to musíme myslieť tiež. Teší nás aj záujem firiem, ktoré nám chcú pomôcť, takže pochopiteľne už v súčasnosti pripravujeme všetko tak, aby boli aj preteky v roku 2014 úspešné.“

Text a foto: Richard Karnok