Považskobystrický Motocykel 2017

Richard Karnok

Dňa 2. septembra sa v Považskej Bystrici uskutoční 9. ročník súťažnej prehliadky motocyklov vyrábaných práve v tomto meste. 

V roku 2009 sme si pripomínali 80. výročie založenia Považských strojární. K viacerým podujatiam, ktoré oslavovali toto jubileum, radíme aj novovzniknutú akciu Považskobystrický motocykel, ktoré sa uskutočnilo 29. augusta 2009. Asociácia zamestnávateľských subjektov a Vlastivedné múzeum v Považskej Bystrici toto podujatie iniciovali a pripravili v priestoroch kina Mier. Ústrednou témou prvého ročníka bol práve motocykel Manet M90.

V roku 2016 nahrádza Asociáciu zamestnávateľských subjektov na poste hlavného organizátora Veterán Klub Manín. 8. ročník priniesol mnoho nového a zvýšil úroveň podujatia, o čom svedčí viac ako dvojnásobná účasť zaregistrovaných súťažiacich a viac ako trojnásobok celkových účastníkov na motocykloch. Rozšírili sa kategórie súťaže o najkrajší motocykel, pripravila sa náročnejšia jazda zručnosti, zaviedla sa náučná spanilá jazda do areálu Považských strojární, a iné.

Všetky najdôležitejšie informácie o podujatí, ako aj jeho program nájdete na oficiálnej stránke organizátorov www.pbmotocykel.sk.

Ukážka z vlaňajšieho Považskobystrického motocykla:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *