Podporme Lakiho Slobodu na ceste na Tourist Trophy

Richard Karnok 2

Motocyklového pretekára Miroslava Slobodu iste netreba fanúšikom predstavovať. Najlepším spôsobom sa im totiž predstavil on sám, keď vlani ako prvý Slovák v histórii úspešne štartoval na ostrove Man na podujatí Manx Grand Prix. Ďalšou métou tohto sympatického jazdca je absolútny vrchol pretekania na prírodných okruhoch, podujatie Tourist Trophy.

Rozhodujúce sú financie
Zúčastniť sa tohto podujatia však nie je pre Lakiho jednoduché. O svojich jazdeckých kvalitách na ostrove Man už presvedčil, no jeho druhá účasť je podmienená financiami, ktorých nedostatok môže prekaziť nielen jeho sen, ale aj túžbu fanúšikov, vidieť prvého Slováka na štarte najväčších roadracingových pretekov na svete.

Aj vy môžete pomôcť
S cieľom požiadať o podporu práve svojich fanúšikov Laki vytvoril projekt na stránke startovac.cz, ktorý už pred časom vďaka priazni fanúšikov pomohol na Tourist Trophy českému pretekárovi Kamilovi Holánovi. Pre tých, ktorí sa rozhodnú Lakiho podporiť, má náš pretekár pripravené odmeny, ktoré im pripomenú ich pomoc.

Všetky najdôležitejšie informácie a možnosť podpory Lakimu Slobodovi nájdete priamo na adrese projektu: www.startovac.cz/projekty/prvy-slovak-na-isle-of-man-tt/

2 komentárov k článku “Podporme Lakiho Slobodu na ceste na Tourist Trophy

  1. Lakiho Slobodu samozrejme treba podporiť, aj keď slušnú sumu, ktorú by si zaslúžil, by som dal ťažko dokopy. To, že sa zúčastnil na okruhu TT, je obdivuhodné. Nepamätám si totiž Slováka, ktorému by sa to podarilo (netvrdím, že si pamätám všetko, môžem sa mýliť). Bolo to umožnené len továrenským pretekárom ČZ a Jawy. (Aj tých sme pozorne sledovali a výsledky hľadali v Světoch motorů) Vždy sme si vážili pretekárov, ktorí prišli na CS v Py a mali na chrbáte kombinézy prišitý látkový štvorec, na ktorý sa prišívalo číslo. Dnes to tak nie je, odkrylo by to veľkú časť reklám. A tak aspoň držím palce, nech sa mu to podarí a nech to dobre dopadne!

    1. Netreba ho podporiť veľkou sumou. Už to niekde Rišo napísal, stačí, keď všetci čo dali lajk na prispevok startovač by namiesto toho dali po 7 eur, tak už to mame vybavené. Keď sme tento projekt pripravovali, tak som veľké oči nemal, ale v kútiku duše som si hovovoril, že Laki má veľa kamarátov a spoločne to dáme, ale po tom, aký je momentálne stav, tak mám obavy, že asi nie. Hovorí sa, že motorkári sú jedna veľká rodina, ale tu tak vôbec nevyzerá. Inak, ak nebude splnená cieľová suma 5000 eur, tak Laki z toho neuvidi ani cent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *