Podjavorinský okruh je predo dvermi

Richard Karnok 12

Už len 10 dní nás delí  od ďalšieho motocyklového podujatia na Slovensku,  XII. ročníka pretekov  v jazde pravidelnosti „O cenu Jána Horvátha“ na mestskom okruhu v Novom Meste nad Váhom.

Ako tradične, preteky  štartujú pod vlajkou UEM, teda započítavajú sa do ME, ktoré sa túto sezónu jazdia len na Slovensku, a to 2-krát  na Podjavorinskom okruhu, prvé jazdy odštartujú v sobotu popoludní po ukončení meraných tréningov a druhé jazdy prebehnú počas hlavného programu v nedeľu 12.8.2012. V rámci majstrovstiev Európy sa budú ešte započítavať preteky 29.9.2012 na 5. ročníku Holíčskeho zámockého okruhu, kde budú po pretekoch zároveň víťazi seriálu vyhodnotení. Je škoda, že organizátori z iných štátov vycúvali z ME a uvidíme, ako životnosť majstrovstiev Európy bude pokračovať ďalej.

Preteky v Novom Meste nad Váhom  sú  súčasťou seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenskej republiky, ktorého prvé dve podujatia  na Slovakia Ringu a v Kopčanoch máme za sebou. Po nezrovnalostiach s výsledkami na oboch podujatiach sa tešíme na časomieru Ivana Valacha, ktorá  pre nás v meraní jazdy pravidelnosti nemá konkurenciu!

Priebežné poradie MM SR vám prinášame tu…

Po štyroch rokoch budú v Novom Meste nad Váhom štartovať aj automobily ako memoriál Jána Hašáka, kde sa predstavia slovenskí aj českí pretekári  Erik Hašák, Ján Horňák, Peter Bučko, Karel Berger a mnohí ďalší.
Novinkou bude štart kategórie Open do 1000cc v jazde pravidelnosti, ktorých jazdy sa takisto započítavajú o majstra Slovenska.
Napriek kolízii termínu pretekov v Čechách má Podjavorinský okruh svojich priaznivcov z radov pretekárov, čo nás nesmierne teší a s radosťou budeme očakávať výsledky jednotlivých kategórií.

 

12 komentárov k článku “Podjavorinský okruh je predo dvermi

  1. Velmi sa tesim. Konecne tu bude poriadne vzruso. Ozaj,uz sa vie,ktoru klisnu prevetra Sandroni?

      1. Katka, neviem, na tomto fore nehladaj odpoved, posli dotaz priamo na Classic Club Hlohovec. Ale R1? pekny „oldtimer“

          1. jo myslim do triedy open to sem ja david Hanzalik či mna zeberu?rudko nemohel bys to zistit?Dakujem chlapy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *