Pierre Coppa na pretekoch Indoor Kart Cup v Bratislave

Richard Karnok

Druhé kolo seriálu INDOOR KART CUP sa 10. novembra konalo v bratislavskej Kart One Arene. Uvedené podujatie slúži ako „zimná príprava“ pre mnohých popredných, predovšetkým automobilových pretekárov, ale ako formu fyzickej prípravy zvolil tieto preteky aj motocyklový jazdec Pierre Coppa.

 

Nás pochopiteľne najviac zaujímala práve jeho účasť, keďže Pierre v týchto dňoch finišuje s prípravou na dôležité testy s tímom z majstrovstiev sveta cestných motocyklov Avintia Racing v Španielsku. Tie sa budú konať už na budúci týždeň, 19. – 21. novembra na okruhu Almeria. Príprava jeho vstupu do svetového šampionátu je vskutku medzinárodnou spoluprácou, veď okrem toho, že Pierre má talianskeho otca a mamu z Moravy sa oňho stará slovenský manažér Milan Lastovka. Ten stál aj za Pierrovou účasťou na spomenutom motokárovom podujatí. Preteky sa jazdili ako štvorhodinové vytrvalostné a na štarte stálo pätnásť štvorčlenných posádok, pričom sa jazdci striedali po polhodine a každý z nich strávil na dráhe dvakrát tridsať minút.

„Veľmi som si tieto preteky užil, vládla tu skvelá atmosféra, rovnako miestna trať je super,“ pochvaľoval si podujatie Pierre, ktorý v posledných týždňoch absolvoval tvrdú fyzickú prípravu na španielske testy. „Fyzicky som veľmi dobre pripravený, každý deň som okrem klasickej prípravy absolvoval 50-60 kilometrov na bicykli a tréningu som venoval každý jeden moment voľného času. Napríklad aj pri koncerte tancom,“ vraví s úsmevom Pierre, ktorý vďaka tréningu a úprave stravy zhodil prebytočné kilogramy.

V tomto čase sa už Pierre preháňa na okruhu v chorvátskej Rijeke, kde zbiera dôležité kilometre a v nedeľu si vyskúša priamo okruh Almeria. Najprv so svojou Hondou 125 GP, aby sa dobre zoznámil pre neho s neznámou traťou a od pondelka začne naostro. Tréning aj test sa bude odohrávať pod dohľadom talianskeho mechanika Maria, ktorý prispel svojimi schopnosťami k úspechom mnohých jazdcov v majstrovstvách sveta cestných motocyklov.

„Viem čo ma v Španielsku čaká, určite som ešte nikdy niečo podobné nezažil,“ priznáva. „Veľa jazdenia, veľa nových vecí, celkom iné motocykle ako tie na akých som jazdil doteraz a zvykanie si na novú trať. Bude toho veľa, ale veľmi sa na to teším, je to skvelá príležitosť, ktorú budem chcieť určite využiť. A keď sa mi podarí uspieť, tak to vlastne všetko ešte len začne…“

Viac fotografií z podujatia nájdete po kliknutí sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *