Peter Kačaba prvýkrát na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Úspešný pretekár na malých tratiach dostal vďaka českej agentúre Wild Motors možnosť vyskúšať si veľkú trať aj na svojom motocykli. Keďže sa to malo konať na Slovakia Ringu, Peter neváhal ani sekundu a okamžite súhlasil.

Vo štvrtok večer sme sa s celým tímom Racing Stars Race Team s podporou našich mechanikov zo Service 13 usadili v paddocku Slovakia Ringu, zaregistrovali, zvítali sa s ostanými a po krátkych debatách sme sa vrhli na odpočinok pred ďalšími dňami.

Piatok sa začal rannými tréningami a pre nás platilo, že ideme vyskúšať, či sa to bude Petrovi vôbec ľúbiť a ako sa bude správať jeho motorka s motorom o objeme 150 ccm od Hondy na veľkej trati. Očakávania viac neboli ako boli, lebo sme naozaj nevedeli do čoho ideme a čo môžeme očakávať. Prvý tréning však dopadol veľmi dobre, motorka držala ako mala, podvozok aj gumy sa nám podarilo nastaviť perfektne a náš pretekár nemal žiadne výhrady. Jazdu si viditeľne užíval. V tento deň sa nám podaril aj najlepší čas na kolo, ktoré bolo na tejto motorke asi možné a to konkrétne čas 2:47 min.

V sobotu ráno sa na oblohe stmavievalo, ale dážď to našťastie neprinieslo. Program tohto dňa bol iba doobeda, nakoľko poobede sa išli preteky Endurance a týchto sme sa my nezúčastnili. Takto podobne sa to skončilo aj v nedeľu, naplno sme využili doobedňajšie tréningy. Celkovo hodnotíme túto účasť veľmi pozitívne, náš pretekár si z chuti a s veľkou radosťou zatrénoval. Ako bonus navyše, v sobotu si mohol vyskúšať aj väčšiu motorku, Kawasaki Ninja 300. Keď zastavil po tréningu, úsmev mal od ucha k uchu a hneď bola jeho voľba jasná.

Peter Kačaba 88, Racing Stars Race Team:

„Veľmi by som chcel poďakovať agentúre Wild Motors, ktorá mi umožnila zúčastniť sa na ich podujatí aj s mojou motorkou. Jazdy som si parádne užil a presvedčil som sa, že teraz je ten správny čas posunúť sa zase o kúsok vyššie, teda prejsť na veľkú trať. Na budúcu sezónu však ešte nemyslím, stále nie sme rozhodnutí, ktorá kategória bude najvhodnejšia a vzhľadom na to, že tento rok ešte trénovať pôjdem, riešiť to budeme naozaj neskôr. Na záver chcem poďakovať celému tímu a skvelým ľuďom bez ktorých by to nešlo. Materiálnym a finančným injekciám od Service 13, Wertheimu, Štúdiu Lara, Nadácii TV JOJ, Reštaurácii Slovenský Dvor v Piešťanoch, JR Sportpromotions, Styxu, Bon Moto CZ.“

Tlačová správa Racing Stars Race Teamu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *