Peter Baláž – Život na plný plyn

Richard Karnok 8

VIDEO PREMIÉRA – Vážení priatelia, teší ma, že vám môžem predstaviť dokument, o ktorom som začal snívať pred niekoľkými mesiacmi a vďaka človeku, ktorému je venovaný, a niekoľkým ďalším ľuďom, ktorí sa ma rozhodli podporiť, sa môj sen mohol stať skutočnosťou.

Tým snom bolo zdokumentovať kariéru Petra Baláža, nielen vynikajúceho motocyklového pretekára, ale aj organizátora, ktorý je pevnou súčasťou, či v mnohých obdobiach dokonca tvorcom, našej motocyklovej pretekárskej histórie. Od môjho prvého stretnutia s motocyklovými pretekmi, čo bolo ešte na konci sedemdesiatych rokov minulého storočia, až dodnes je Peter ikonou slovenského a československého motocyklového športu. Práve preto ho v dokumente predstavujem svojimi slovami, spomienkami a emóciami…

Samozrejme, do polhodinového rozprávania sa nedá zahrnúť celá kariéra úspešného pretekára, ale snažil som sa zachytiť predovšetkým tie najdôležitejšie míľniky Petrovej kariéry, na ktoré spomína jedinečným spôsobom práve on sám.

Dovoľte mi poďakovať sa tým, vďaka ktorým dokument vznikol, predovšetkým Petrovi Balážovi za všetok ten čas, ktorý mi venoval a aj za to, že som uňho doma mohol vidieť veci pre motocyklového fanúšika doslova zázračné, takisto Braňovi Schmogrovitsovi (ELIMEDIA, velkyden.sk), skvelému kamarátovi, za to množstvo hodín práce, kedy celé dielo zdokumentoval na kameru, skvelo zostrihal a pridal super efekty, ale aj tým, ktorí pokryli náklady na výrobu tohto v tomto športe u nás jedinečného diela, svojimi darmi, Petrovi Šurinovi (Slovakia Racing), Ladislavovi Šnegoňovi (Šnegoň Auto Moto Service), Ľubošovi Gréčovi (Ducati Slovakia a MotoLG), Tiborovi UheroviTomášovi Motyčkovi (bryleshop.sk).

Nech sa páči, zapnite si video na celú obrazovku, nastavte si HD kvalitu a poďte si spolu s Petrom Balážom zaspomínať na krásne časy bývalé 🙂

Richard Karnok

(Pre čo najvyššiu kvalitu môžete nastaviť sledovanie v kvalite HD. Po spustení videa sa vpravo pod videom objaví symbol ozubeného kolieska, na ktorý keď kliknete, môžete nastaviť kvalitu. Pre použitie HD je potrebné rýchlejšie internetové pripojenie)

8 komentárov k článku “Peter Baláž – Život na plný plyn

  1. Opravdu krásný dokument o skvělém závodníkovy a hlavně o skvělém člověkovy . Moc děkuji.

  2. Riško !
    ….v živote človeka sú veci ktoré sme prežili a sú to veci ktoré nás robia takými aký sme ! Je mi smutno že hovorím toto všetko som zažil ale mám krásne spomienky a neľutujem ani jeden deň ktorý som prežil na pretekoch ani v dielni pri príprave motorky ! Ďakujem že si upiekol krásnu prvotinu krásne film o PETROVI ! Ďakujem za to že si sa podujal na pokračovaní tradície ktorú začal Rudo Mladý v knižkách a verím že budeš pokračovať vo filmoch o osobnostiach Slovenskej CPM ! máš moju podporu a obdiv !

  3. Krásne video. Aj babku si pamätám. Veľmi sa o Petra bála. Boli to krásne časy. Veľké ďakujeme za tento skvost. Vďaka, pán Karnok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *