Peter Baláž sa predstavil fanúšikom Karla Abrahama

Richard Karnok 1

V sobotu 14. januára sa v Katolíckom dome v Troubsku pri Brne stretli fanúšikovia motocyklového pretekára Karla Abrahama na jubilejnom desiatom Abajafans Mecheche, ktorého sa ako hosť zúčastnila motocyklová legenda Peter Baláž.

Asi 150 návštevníkov podujatia si tak okrem rozhovorov s Karlom Abrahamom mladším aj starším a ďalšími hosťami mohli užiť skvelé spomínanie 10-násobného majstra Československa, ktorého zážitky oceňovali potleskom a na záver ho odmenili ováciami postojačky. Baláž spomínal aj na situácie zo starého aj nového okruhu v Brne, kde zažil mnoho úspešných, ale aj niekoľko smolných pretekov, pričom práve v Brne v roku 1979 získal ako doteraz posledný slovenský pretekár body do klasického svetového šampionátu ôsmym miestom v triede do 125 cm3. Fanúšikovia radi získali jeho autogram a pamätníci s ním zaspomínali spolu na konkrétne situácie z pretekov. Motocyklová legenda tak prispela k skutočne skvelému večeru, ktorý už desiaty rok pripravuje oficiálny Fanclub Karla Abrahama so svojím predsedom Jiřím Dočekalom.

Text: Richard Karnok
Foto: Lubor Horák a Pavel Křivohlavý

Jeden komentár k článku “Peter Baláž sa predstavil fanúšikom Karla Abrahama

  1. Človek žiaľbohu nemôže byť pri všetkom a toto bolo stretnutie ČSL hviezd. Príbehy, porozprávané naživo, človek počúva s nastraženými ušami. Aj keď možno pri niektorých bol, rád ich prežíva so zimomriavkami znova. A tie, ktoré sú nepoznané, tie so zatajeným dychom tiež. A čudujeme sa, ako sa dalo v minulosti dokázať „nemožné“ v podmienkach, aké boli a aj čo sa dá dokázať dnes, keď je človek ochotný obetovať pre ten svoj šport TAKMER všetko. Ale ináč to nikdy nešlo a ani nepôjde…… Držte sa Peter aj Karel!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *