Osemdesiatiny Františka Kročku a krst knihy „Františkovia“

Richard Karnok

Piatkový večer 3.8.2012 patril jubilantovi Františkovi Kročkovi, ktorý sa 14. augusta dožíva krásneho životného jubilea 80-ky.

Vo vínnej pivničke pod mestskou radnicou vo Svätom Jure sa stretol s rodinou priateľmi a jubilantmi, kde prebiehal krst knihy „FRANTIŠKOVIA“, ktorá je venovaná životu a osudom oslávenca Františka Kročku a spomienke na nedožité jubileum Františka Srnu. Dvaja zaslúžilí majstri športu, dvaja skvelí pretekári, dvaja úžasní ľudia, ktorým sme mali možnosť touto formou poďakovať za nesmierny prínos pre rozvoj motocyklového okruhového športu.
Kniha „Františkovia“ Vám už bola predstavená na tejto stránke, Rudolf Mladý v nej spracováva životný príbeh nevšedných pretekárov Srnu a Kročku a ich rodín. Krstnými rodičmi boli pani Srnová a Ferko Kročka a samotný krst prebiehal – ako inak – kvalitným „jurským vínkom“.

Myslím, že rodina Srnovcov a aj samotný Ferko Kročka boli milo prekvapení pozornosťou, ktorá im zaslúžene patrila počas celého príjemného večera. Mimo najbližšej rodiny a priateľov sa ku gratulantom pridali aj primátor mesta Svätý Jur p. Achberger, zástupcovia primátora z Pezinku p. Andel a p. Čech, viceprezident SMF pre CPM p.Ladislav Šnegoň, zaslúžilý majster športu Peter Baláž, Kamil Sandtner, Stanly Cvengroš, Július Mendl, Marián Bertoli, Tibor Straka st., Rudo Schotter, rodiny Srnovcov a Kročkovcov a rad ďalších priateľov.
Po gratuláciách a krste knihy nastal čas nekonečných krásnych rozhovorov a spomienok na obdobie rozkvetu pretekania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *