Opustil nás piešťanský fotograf Eduard Budke…

Richard Karnok 2

Včera, 9. marca 2020, nás vo veku 76 rokov opustil známy piešťanský fotograf Eduard Budke…

Eda poznali aj motocykloví pretekári a priaznivci, pretože jeho fotky predovšetkým z Ceny Slovenska v Piešťanoch krásne mapovali históriu a atmosféru našich najväčších motocyklových pretekov. Keď sa v roku 2016 vrátili preteky na piešťanské letisko, Edo nemohol chýbať. Samozrejme aj so svojim fotoaparátom. Fotoaparát bol jeho súčasťou od mladosti. Nielen na pretekoch, kultúrnych či spoločenských akciách v Piešťanoch, ale aj pri prechádzkach mestom.

Som rád, že som Eda mohol spoznať osobne. Poznal som jeho fotky a bol som prekvapený, keď raz na pretekoch prišiel on za mnou a hneď sa so mnou bavil ako so starým priateľom. Bol som potešený, že mu môžem venovať knihu o Pavlovi Dekánkovi, ktorú som vtedy vydal. Počas rozhovoru sme sa dohodli, že by sme sa mohli pokúsiť zozbierať jeho foto tvorbu z motocyklových pretekov a nájsť jej na webovom priestore priestor, ktorý by si zaslúžila a robila by radosť tisícom motocyklových priaznivcov. Žiaľ, už nám to nevyšlo… Verím, že radosť Vám však urobí aj nasledujúci výber z jeho fotiek z Piešťan, Nového Mesta nad Váhom a Hlohovca.

Edko, vďaka Ti za všetko a dovidenia na krajšom mieste…

Richard Karnok

Redakcia portálu RoadRacing.sk vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým…

Pohrebný obrad bude 13. marca 2020 o 14:30 h na cintoríne vo Veľkých Ripňanoch. Začne svätou omšou v kostole.

2 komentárov k článku “Opustil nás piešťanský fotograf Eduard Budke…

  1. Som smutná, pán Budke a jeho rodina bola v istom čase našimi dobrými susedmi.
    Bol to veĺmi príjemný pán a tak isto jeho pani a chalani .
    Je mi veĺmi ĺúto, že odišiel .
    Ale život je niekedy krutý.

  2. Buď zbohom Edo! Odpočívaj v pokoji! Budeš chýbať, veď so svojim fotoaparátom si bol na všetkých motoristických akciách poriadaných v Piešťanoch. Snát sa ešte podarí ukázať Tvoj archív, ktorý obsahuje určite mnoho zaujímavého….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *