Opustil nás Otto Krmíček mladší…

Richard Karnok 5

Veľmi smutná správa sa dnes rozletela medzi priaznivcami česko-slovenských motocyklových pretekov. Včera 30. septembra 2018 nečakane vo veku 63 rokov zomrel bývalý motocyklový pretekár Otto Krmíček mladší.

Otto, narodený 23. 12. 1954, vyrastal v prostredí motocyklových pretekov, veď jeho otec, v súčasnosti 89-ročný Otto Krmíček starší patril už v tom čase medzi legendy motocyklového športu a od roku 1977 jazdili spoločne v majstrovstvách Československa v najnižších triedach, teda do 50 a 125 ccm.

V roku 1983 vybojoval mladší Otto svoj prvý federálny titul, keď sa stal posledným majstrom ČSSR v triede päťdesiatok. Tie o rok neskôr nahradila v rámci MR novo vypísaná trieda do 80 ccm. Aj tu patril Otto do absolútnej špičky a jeho súboje s Janom Vaněčkom zostanú nezabudnuteľné. Napriek tomu, že Otto ťahal zväčša za kratší koniec a na jeho konte sa hromadili predovšetkým tituly vicemajstra, v roku 1991 sa dočkal a zapísal si svoj druhý federálny titul.

Počas celej kariéry tejto éry jazdil aj triedu 125 ccm, kde sa väčšinou umiestňoval v top 10. Okrem toho sme ho videli aj na mnohých medzinárodných pretekoch a aj na starom okruhu v Brne na tamojšej Veľkej cene Československa.
Na záver kariéry si v roku 1995 vyskúšal aj triedu 250 ccm, pričom sa aj v tomto prípade predstavil divákom aj na Veľkej cene Českej republiky v Brne.

Známy, sympatický Otto Krmíček mladší nás navždy opustil v spánku a hoci nám v srdciach zostal smútok, tak v nich máme aj krásne spomienky na tohto človeka.

Česť jeho pamiatke!

Redakcia portálu Moto-cup.sk vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým…

Posledná rozlúčka so zosnulým sa koná v piatok 5. 10. 2018 o 14:30 hod. v smútočnej sieni v Hodoníne.

5 komentárov k článku “Opustil nás Otto Krmíček mladší…

  1. Čest jeho památce a díky za tento článek, pri poslední rozlúčce se nikdo o nem nezminil.
    Jen ta fotka, jak sedi na motorce a ze prijeli motorkari.
    Zaslouzil by si aspon zminku :-(.

  2. Jeho srdce nevydrželo, kdo ale ví, jaké těžké věci jej potkaly v osobním životě, nemůže se divit, bylo toho moc smutného… Otta byl skvělý člověk a pro mě velký hrdina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *