Opustil nás Milan Šón…

Richard Karnok 9

Vo veku 57 rokov opustil 2. decembra 2020 hudobný a motocyklový svet veľký motocyklový fanúšik a skvelý hudobník Milan Šón z Kroměříža…

Prostredie motocyklových pretekov v našich krajinách tvorí prekrásna partia pretekárov a ich fanúšikov. Na rozdiel od sterilného prostredia svetového šampionátu sa na našich domácich podujatiach môžu stretávať fanúšikovia s pretekármi bez akýchkoľvek problémov a vznikajú z toho krásne kamarátstva. Za to štvrťstoročie, počas ktorého som priamo v prostredí medzi pretekármi a fanúšikmi som spoznal mnohých úžasných ľudí a jedným z fanúšikov, ktorých som roky poznal, bol aj Milan Šón. Milan bol pre mňa špeciálny v tom, že obaja sme mali spoločné povolanie. Boli sme hudobníci. On hral na lesný roh, ovládal klávesové nástroje, na Základnej umeleckej škole v Kroměříži viedol klávesový odbor a takisto odbor plechových dychových nástrojov, od roku 1993 viedol dychový orchester ZUŠ. Vždy ma tešilo, keď som sa s niekým na pretekoch mohol pozhovárať nielen o motocyklovom dianí, ale aj o tom, ako idú muzikantské kšefty… Stretávali sme sa od podujatí majstrovstiev sveta až po domáce preteky na okruhoch v ČR a na Slovensku.

Milan mal rád nielen súčasnosť pretekov, ale rovnako históriu. Na internetových fórach si vymyslel prezývku Teuvo, podľa bývalého fínskeho pretekára Teuva Länsivuoriho. Pamätám si na jeho krásny zošit s fotografiami osobností minulosti, do ktorého postupne pribúdali ich autogramy. Spolu s naším spoločným kamarátom Mariánom Zemanom vlani navštívili krásne podujatie 200 míľ v Imole.

Od začiatku tohtoročnej motocyklovej sezóny sme všetci boli nešťastní, že nám ochorenie Covid-19 berie pretekársku sezónu. Aj Milan bol smutný z toho, že tento rok nebola Veľká cena v Brne. Ale že nám Covid-19 začne brať našich blízkych, tak na to sme ani pomýšľať nechceli. Keď mi dnes napísala Milanova manželka Mirka tú hroznú správu, nedokázal som tomu uveriť. V momente sa mi ale začali v mysli vynárať naše spoločné stretnutia s Milanom, ktoré síce neboli časté, ale vždy stáli za to. V duši mám smútok a zároveň radosť, že som Milana mohol vo svojom živote poznať.

Milanko, uvidíme sa na lepšom mieste!

Mirka, drž sa! Mala si to privilégium prežiť kus života so skvelým chlapom, a to sa nepošťastí každému.

Rišo Karnok

9 komentárov k článku “Opustil nás Milan Šón…

 1. Jako žáci jsme se spolu poznali v LŠU ve Zdounkách kde jsme spolu navštěvovali i dechový soubor. Asi po 20 letech nám štěstí přálo že jsme se náhodou potkali, když přišel do MŠ v Kroměříži si vyzvednout dítě do školky a já tam byla zrovna na zástupu a loni jsme spolu mluvili když mi radil kde sehnat opraváře kláves a zase trochu zavzpomínali. Nikdy by mně nenapadlo, že to bylo naposled. Dlouho budu vzpomínat a chci projevit opravdu upřímnou soustrast celé rodině..Nezapomenu.

 2. Kamarad to byl i můj,často jsme se nevídali, ale prožili jsme spolu v Nítkovicích nádherné dětství,moc na něj budu vzpomínat,upřímnou soustrast celé rodině

 3. Pro mě osobně , velký, velký šok. Zůstal jsem stát a nebyl jsem schopný pohybu a slova. Milan byl nejen velký znalec závodů, byl to především dobrý člověk a velký kamarád.Při Velké ceně jsme spolu lovili podpisy a fotky závodníků . Kamaráde Milane, bylo mi ctí s Tebou strávit radostné chvilky v depu MotoGP, v tom zvláštním světě tam za plotem. Odpočívej v pokoji. a upřímnou soustrast rodině.

 4. Je moc smutné, že se teď v tom našem *lese bajkerském* tolik kácí
  a musíme se rozloučit i s Milanem *Teuvo Lansi* Šónem .
  Pozdrav , Milane , starýho Karla (Haniku) a držte nad námi svoji ruku .
  Ivan Benda .

 5. Ťažko tomu uveriť…. Zvlášť keď sme len pred pár dňami začali uvažovať a spriadat plány, aké krásne by bolo zopakovať si výlet do Imoly. Mal som tu cest s veľkým odborníkom a hlavne skvelým človekom stráviť spoločne nezabudnuteľné chvíle pri našej vášní a spolu prežiť jeden z najväčších motocyklových zážitkov vo svojom živote a splniť si jeden zo svojich motocyklových snov. Tu radosť a úsmev si za pamätám….Vďaka Milanko.
  Manželke Mirke prajem veľa síl a celej rodine úprimnú sústrasť.

 6. Milan byl jeden z těch,na který jsem se na závodech těšil. Měl přehled,na nic si nehrál. Byla s ním radost být.
  Bude mně po něm smutno. Byla pro mně čest a radost ho znát.
  Odpočívej v pokoji,kamaráde!

 7. Stretol som ho niekoľkokrát, vždy sme si skvele rozumeli a porozprávali sa. Bol príjemný pohoďák. Nech odpočíva v pokoji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *