Opustil nás Martin Ayco Babják

Richard Karnok

Sú chvíle, kedy sa akoby zastavilo všetko naokolo a človek cíti bolesť vo vnútri v duši. Bolesť, ktorá je v niečom ešte horšia ako tá fyzická…

Rovnako som sa cítim teraz, keď píšem tieto riadky. Dozvedel som sa totiž, že nás náhle, nečakane, vo veku 49 rokov opustil kamarát z prostredia motocyklového športu, výborný človek a rovnako skvelý fotograf a motorkár, Martin „Ayco“ Babják…

Martina to okrem motoriek tiahlo aj ku hokeju, ale v našich srdciach zostane predsa len ako človek, ktorý sa v posledných rokoch pohyboval na pretekoch s tímom Motovia moto club z východu Slovenska. Kedykoľvek sa mohli spoľahnúť na jeho pomoc a to nielen s fotkami či pri správe webstránky.

S Martinom som sa nestretával až tak často a naša komunikácia bola častejšia cez virtuálny svet internetu, ale sú ľudia, s ktorými si proste hneď sadnete a beriete ich ako súčasť svojho života a on bol jedným z nich. Ani náhodou vás nenapadne, že by tu títo ľudia zrazu nemali byť. Žiaľ, stalo sa a nám zostanú spomienky. Napríklad aj v podobe fotiek na tu na stránke Moto-cup.sk, ktoré pre vás Martin niekoľkokrát pripravoval.

Redakcia portálu Moto-cup.sk vyjadruje úprimnú sústrasť Martinovej rodine.

Martin, verím, že si na najlepšom mieste a smútok prežívame len my tu dole. Užívaj si a nech Ti to fotí a jazdí aj tam, v tých najkrajších sférach!

Rišo Karnok

ayco