Opustil nás Marian Krchniak…

Richard Karnok 5

Včera, 27. novembra nás vo večerných hodinách navždy opustil veľký motocyklový fanúšik, fotograf, žurnalista, znalec histórie pretekov a kamarát  Marian Krchniak. Mesiac pred svojimi 63. narodeninami náhle dotĺklo jeho srdce a nám zostane už len množstvo spomienok na tohto skvelého chlapa, ktorý miloval nielen motorky, ale dlhé roky pôsobil aj v bojnickej ZOO.

Motocyklové preteky po celom Československu navštevoval viac ako štyri desaťročia, fotil, písal a predovšetkým bol veľkým fanúšikom a skvelým kamarátom mnohých pretekárov. V posledných rokoch sa na pretekoch objavoval hlavne s Mišákovcami, ktorým bol doslova rodinným priateľom. Mal bohatý archív predovšetkým s fotografiami z pretekov v minulosti, do ktorého som mohol raz aspoň na chvíľu nahliadnuť vďaka návšteve práve bojnickej ZOO, kde roky pracoval a mal tu aj svoj computer. Túžil po tom, že raz spolu vytvoríme webstránku, kde sa so všetkými podelí práve o svoj bohatý fotografický archív. Žiaľ, to už sa nikdy nestane.

Marian bol vždy dobráčisko, ktorého človek nemohol nemať rád. Jedine, že by sa niekoho dotkla jeho úprimnosť, ktorou bol tiež známy a dokázal povedať hoc aj nepríjemnú pravdu človeku priamo do očí. Za to som si ho vážil. Možno aj preto bol súčasný svet motocyklových pretekov preňho čoraz vzdialenejší a na podujatiach sa objavoval čoraz sporadickejšie. Veď pamätal a často spomínal na dobu, kedy bol život v depe družnejší a zábavnejší.

V posledných rokoch pomáhal aj mne s korektúrami v článkoch na portáli Moto-cup.sk a stále sa zaujímal o dianie nielen o dianie v domácom ale aj svetovom motocyklovom športe. Včera jeho srdce dotĺklo počas cesty domov a on krátko predtým ani nevedel, že namiesto domova pozemského nakoniec príde do toho celkom iného, krajšieho a lepšieho…

Marianko, vďaka za všetko…

Rišo Karnok

Posledná rozlúčka s Marianom bude v stredu 30. novembra o 14:00 hod v Poluvsí pri Prievidzi.

5 komentárov k článku “Opustil nás Marian Krchniak…

  1. Šok… Nemám slov.
    Marián bol kamarát a jeden z najvačších slovenských znalcov a fanúšikov nášho športu. Nenahraditeľná strata.
    Úprimnú sústrasť rodine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *