Opustil nás Ladislav Šnegoň starší…

Richard Karnok

V nedeľu 31. januára 2021 nás vo veku 74 rokov navždy opustil pán Ladislav Šnegoň starší. Jeho životom boli motorky, pomáhal pri projektoch v motocyklovom športe a v ostatných rokoch sa staral aj o výkonnostný rast svojho vnuka Dominika Michaloviča, nášho úspešného pretekára v triede šesťstoviek.

Ladislav Šnegoň starší miloval motocykle bez rozdielu. Vidieť ste ho mohli pri motokrose, na pretekoch skútrov či cestných motoriek a všade bol naplno aktívny. Vždy s jeho príchodom v depe ožívala dobrá nálada, razilo z neho zanietenie pre motocyklový šport, vedel sa tešiť z úspechov svojich milovaných.

Zasadil sa o vznik motokrosového areálu v Lehniciach či nášho jediného automotodrómu Slovakia Ring, kde aj vlastnoručne doslova odmakal hodiny tvrdej práce, aby pomohol svojmu synovi Lacovi na mieste, ktoré najrozhodnejšou mierou píše novodobú históriu motoristického športu na Slovensku a práve bez Šnegoňovcov by sme mohli dodnes o špeciálnom pretekárskom okruhu len snívať…

S vnukom Dominikom

Apo, ako Ladislavovi vraveli, bol súčasťou pretekárskeho paddocku a človeku ani na um neprišlo, že by tam mal niekedy chýbať. S jeho povahou a priateľským prístupom si získal každého, kto sa čo i len na chvíľu pristavil na kus reči. Tento svet nie je spravodlivý, ale tvoria ho aj mnohí úžasní ľudia. Apo bol jedným z nich a krásne spomienky na neho zostanú živé a trvalé. S nádejou, že sa spolu raz o tom všetkom s ním zase porozprávame a zasmejeme sa.

Česť jeho pamiatke!

Športová komisia cestných pretekov motocyklov SMF vyjadruje pozostalej rodine úprimnú sústrasť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *