Opustil nás Ivan Jasenský

Richard Karnok 1

Veľký motoristický nadšenec, skvelý človek, kamarát, rovný chlap a veľký dobráčisko, Ivan Jasenský, nie je medzi nami…

Pred niekoľkými rokmi sa na našich pretekárskych okruhoch objavila bratská dvojica Jasenských. Tomáš a Lukáš sa okamžite presadili do špičky všade kde štartovali a boli veľkou nádejou pre slovenský cestný šport. Za všetkými ich úspechmi však nebol len ich talent, ale nekonečná podpora ich otca Ivana. Dnes mi však práce Tomáš s Lukášom zatelefonovali a oznámili mi tú najsmutnejšiu správu. Ich otec Ivan už nie je medzi nami…

Ivan bol bojovník. Zo všetkých síl bojoval v motošporte za svojich synov. A dal im všetko. Napriek tomu, že bratia Jasenskí nikdy nepatrili medzi majetných jazdcov, čo je pre úspech v tomto športe nevyhnutnosťou, dokázali s pomocou otca dosiahnuť doslova fantastické výsledky, ktorými robili radosť svojim fanúšikom.

Ivan bol naozaj bojovník. Dlho bojoval aj s chorobou, ktorá ho však po dva a pol roku premohla. Hoci ťažko povedať kto zvíťazil, pretože teraz je už Ivan na lepšom mieste. Na tom najlepšom. Ten kto ho poznal, tak to v srdci cíti celkom naisto. Lebo Ivan bol skvelý kamarát, taký, s ktorým si okamžite sadnete, akoby ste sa poznali desaťročia. Ale bol aj skvelý otec a skvelý starý otec. A takisto poctivý pracant, ktorý robil svoju prácu s láskou a vždy stopercentne. Zostáva po ňom mnoho krásneho nielen v životoch jeho blízkych a kamarátov, ale aj v tom čo vykonal a čo je vidieť vôkol nás.

Jasenskí, držte sa, myslíme na Vás, nie ste v tom sami…

A… Ivko… Dovidenia na lepšom mieste…

Rišo Karnok

Jeden komentár k článku “Opustil nás Ivan Jasenský

  1. Ivan.
    Naše cesty sa preťali 35 rokov dozadu. Napriek tomu že sme sa riadením osudu rozišli relatívne rýchlo , tak som na Teba nezabudol . Tvoj elán a kladný prístup k životu mi pomáhal celý život . Nech Tvoj život pokračuje vo vedomí Tvojich blízkych.
    Peter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *