Old Stars Team Slovakia majstrom Českej republiky!

Richard Karnok

Slovenské zoskupenie Old Stars Team Slovakia v zložení Peter Duchyňa, Peter Jaroš a Martin Čermák zvíťazil vo vytrvalostných Majstrovstvách Českej republiky v triede Superbike po celoročnom boji s obhajcami celkového prvenstva, českým tímom HKT Racing.

 

Pred tohtoročnou sezónou bol v posledných rokoch nesmierne populárny pohárový seriál Czech Endurance Cup povýšený na Majstrovstvá ČR. Šesťdielny šampionát sa konal na piatich okruhoch, dvakrát sa jazdilo v Brne a po jednom raze u nás na Slovakia Ringu, v Moste, na Pannoniaringu a na nemeckom Lausitzringu.

Hneď prvého podujatia v Brne, kde sa konali trojhodinové preteky, sa za slovenský tím predstavili Duchyňa s Čermákom, keď Jaroš musel pred pretekmi odcestovať domov, a v cieli im patrilo druhé miesto. Na Lausitzringu však Slováci už kompletní aj s Jarošom doslova kraľovali, keď po víťazstve v kvalifikácii s istotou zvíťazili aj v štvorhodinových pretekoch.
Najhorší výsledok dosiahli na domácom Slovakia Ringu. Tam museli pretekári bojovať so silným vetrom, no trojici našich jazdcov neprialo šťastie ani v ďalších situáciách a hoci im patrilo najrýchlejšie kolo pretekov, po technických problémoch a Jarošovom páde a ťažšom zranení skončili v štvorhodinovke na piatom mieste, čo bol nakoniec ich najhorší výsledok v tejto sezóne.

Nasledovalo opäť Brno, no tam to pred podujatím vyzeralo zle, pretože okrem Jaroša sa na štart nemohol postaviť ani Čermák, ktorý krátko predtým zdemoloval svoj motocykel takisto na Slovakia Ringu. K Duchyňovi bol teda povolaný Vladimír Ruža a na mokrej trati to Slovákom vyšlo, keď táto dvojica dokázala zvíťaziť.
Nasledoval Pannoniaring, kde sa už objavil aj Jaroš a naša trojica tak v plnej zostave zaknihovala tretie víťazstvo!
Posledné podujatie šampionátu sa konalo na autodróme v Moste ako šesťhodinové preteky a trojica Slovákov sem prichádzala so 17-bodovým náskokom na svojich najväčších rivalov, tím HKT Racing. Taktika tímu bola preto jasná, žiadne zbytočné riskovanie. Kritický moment síce prišiel, Čermák totiž predbiehal za Safety Carom, následná penalizácia jedného kola znamenala stratu víťazstva v pretekoch, ale už nič nemohla zmeniť na tom, že Old Stars Team Slovakia si tretím miestom zabezpečil titul majstra Českej republiky vo vytrvalostných pretekoch v triede Superbike!

Hneď prvý titul šampiónov v českom šampionáte vytrvalcov teda putuje vďaka tímu Old Stars Team Slovakia do našej krajiny a my sa k tomuto veľkému úspechu na stránke moto-cup.sk ešte vrátime.

Konečné poradie Czech Endurance Championship 2011 nájdete po kliknutí sem…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.