Novinky z Kopčian

Richard Karnok

Už len štyri týždne nás delia od druhého ročníka Kopčianskeho rýchlostného motookruhu, ktorý sa bude na Záhorí konať 23. a 24. júla. Organizátorov sme sa spýtali ako prebiehajú prípravy na toto podujatie.

Kopčany sa do kalendára pretekov vlani vrátili po 16-ročnej prestávke a hneď sa zaradili medzi obľúbené podujatia na území bývalej federácie. Postarala sa o to partia ľudí okolo Moto Classic Racing Clubu pod vedením bývalého pretekára Milana Hanzalíka staršieho. Nasledujúce informácie sme získali priamo od neho.

OKRUH PO NOVOM
Dôležitou novinkou je zmena profilu trate, prvá časť povestných esíčiek musela ustúpiť novému parku, ktorý tu pre voľný čas miestnych obyvateľov vyrástol počas uplynulej zimy. Hoci s týmto miestom definitívne odišiel jeden z najkrajších úsekov prírodných tratí v bývalom Československu, kopčianski organizátori majú pretekárom a divákom stále čo ponúknuť.
Samotná trať sa teda oproti vlaňajšej zmení minimálne, no pre nadchádzajúce ročníky je plánované rozšírenie okruhu až okolo kostola.

Na štarte nebudú chýbať ani domáci kopčianski pretekári. Na snímke David Hanzalík

OPÄŤ AJ RÝCHLOSTNÉ TRIEDY
Okrem tradičných veteránskych tried, ktoré v súčasnosti na slovenských prírodných tratiach jazdia, budú Kopčany opäť výnimočné tým, že na dráhe uvidíme aj súčasné motocykle v klasických triedach 125, 250 a Supermono. Veľký záujem zo strany pretekárov bol aj o triedu do 600 ccm, ale obavy o bezpečnosť pretekárov sú veľké a vedenie podujatia sa po diskusii rozhodlo šesťstovky v Kopčanoch neusporiadať.
Veteránske triedy tu pôjdu aj o body do Medzinárodných majstrovstiev Slovenska.

PRIHLÁSENÝCH PRIBÚDA
Preteky v Kopčanoch patrili už v čase federácie k najnavštevovanejším podujatiam a to sa týkalo aj počtu prihlásených súťažiacich. Rovnako je tomu aj tento rok, už teraz je pretekárov veľký počet a zo dňa na deň pribúdajú ďalší..

Prvá časť esíčiek sa zmenila na nepoznanie

ZVLÁŠTNE USTANOVENIA
Najviac podrobností o pripravovanom podujatí nájdete v Zvláštnych ustanoveniach, ktoré si môžete stiahnuť z tohoto miesta…

Všetky najdôležitejšie informácie aktuálne novinky sa dozviete priamo na stránke organizátorov na adrese www.kopcany.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *